5. kolejka | Świt – Błonianka Błonie 3:0 (2:0) [bramki, zdjęcia]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 pokonał Błoniankę Błonie w meczu 5. kolejki III ligi. Tym razem gole dla Biało-Zielonych strzelili Jewgen Radionov, Kamil Wiśniewski i Sebastian Cuch.

Nowodworzanie nie zwalniają tempa. W piątym ligowym meczu ponownie zainkasowali komplet punktów i umacniają się na pozycji lidera. Pierwszą bramkę w sobotnim meczu zdobył Jewgen Radionov, po dośrodkowaniu Huberta Michalika. Żenia wykorzystał wrzutkę i strzałem głową otworzył wynik. Świt podwyższył prowadzenie tuż przed przerwą. Po wznowieniu gry przez Michała Kota piłkę opanował Andrii Yampol i szybkim podaniem za linię obrony Błonianki uruchomił Kamila Wiśniewskiego. Pomocnik Świtu w sytuacji sam na sam strzałem w krótki róg pokonał Krzysztofa Jabłońskiego.

Po zmianie stron Biało-Zieloni kontrolowali przebieg meczu. Trzecia bramka padła w 90. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Arkadiusz Ciach. Piłkę odbił bramkarz gości, ale dobitka Sebastiana Cucha okazała się celna.

Piłkarze trenera Mariusza Miecznikowskiego po pięciu meczach mają na swoim koncie 15 punktów i zajmują 1. miejsce w tabeli III ligi. Kolejne spotkanie rozgrają także przy ul. Sportowej 66. W sobotę, 3 września o 17:00 zmierzą się z wiceliderem – Mławianką Mława.