4. kolejka | Broń Radom – Świt 1:4 (1:2) [bramki, zdjęcia]

Biało-Zieloni zwyciężyli na wyjeździe z Bronią Radom 4:1. Bramki dla Świtu zdobyli Arkadiusz Ciach, Kamil Wiśniewski, Jewgen Radionov i Sebastian Cuch. 

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli nowodworzan. W 11. minucie po dośrodkowaniu gola dla gospodarzy strzelił Marcin Szymczak. W pierwszej fazie meczu to gospodarze byli aktywniejsi. W 28. minucie po rzucie wolny wykonywanym przez Piotra Basiuka w polu karnym został sfaulowany Sebastian Cuch, a rzut karny wykorzystał Arkadiusz Ciach. Kilka chwil później za brutalny faul czerwoną kartką został ukarany Wojciech Kalinowski i gospodarze byli skazani na grę w osłabieniu. Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego wykorzystali to i przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie po golu Kamila Wiśniewskiego.

Po zmianie stron Broń znów przepuściła serię ataków. Dopiero bramka w 63. minucie zdobyta po rzucie rożnym przez Jewgena Radionova uspokoiła grę. Świt zdołał jeszcze podwyższyć prowadzenie w 82. minucie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Ciach podał do Cucha, a ten w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu na 4:1.

Dla Biało-Zielonych to 4 zwycięstwo. Nowodworzanie utrzymali passę zwycięstw i zajmują pozycję lidera. Kolejny meczy rozegrają w sobotę, 27 sierpnia o godz. 17:00 przy ul. Sportowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Przeciwnikiem Świtu będzie Błonianka Błonie.


4. kolejka III liga gr. 1
Broń Radom – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:4 (1:2)
Bramki: Marcin Szymczak 11′ – Arkadiusz Ciach 28′ (k), Kamil Wiśniewski 38′, Jewgen Radionov 64′, Sebastian Cuch 82′.

Broń: Jakub Kosiorek – Tomasz Bartosiak (70′ Sebastian Weremko), Damian Machajek, Kacper Pietrzyk, Kajetan Jendryczko, Wojciech Kalinowski, Sebastian Kobiera, Marcin Szymczak (86′ Edgar Kaczmarczyk), Dmytro Prichna (72′ Jakub Mydłowiec), Bartłomiej Nowak (72′ Adrian Grudzień), Michał Kielak (70′ Piotr Goljasz).

Świt: Michał Kot – Hubert Michalik, Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Jakub Zborowski (75′ Łukasz Buczkowski), Kamil Wiśniewski (75′ Jan Nawotczyński), Andrij Yampol (82′ Kacper Roguski), Bartosz Michalik, Piotr Basiuk, Yaroslav Yampol (64′ Jewgen Radionov), Arkadiusz Ciach (82′ Filip Kowalczyk).

Żółte kartki: Bartosiak, Machajek, Kobiera, Pruchna – Kamiński, Zborowski, Buczkowski.
Czerwona kartka: Wojciech Kalinowski 30′.