3. kolejka | Świt – Ursus Warszawa 3:0 (2:0) [wideo, zdjęcia]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą środę, 17 sierpnia pokonał 3:0 Ursus Warszawa. Była to 3. kolejka III ligi.

Nowodworzanie od początku zdominowali gości i przepuścili serię ataków. Mimo przewagi pierwszą bramkę udało się zdobyć dopiero w 40. minucie. Po odbiorze piłki w środku pola przez Andrieja Yampola, przejął Arkadiusz Ciach i zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Kamila Wiśniewskiego. Skrzydło Świtu nie zmarnował okazji i strzelił na 1:0. 5 minut później to Ciach wykazał się w roli egzekutora. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę w polu karnym gości opanował napastnik Biało-Zielonych i podwyższył prowadzenie.

Po zmianie stron Ciach wpisał się na listę strzelców drugi raz. Po rzucie wolnym wykonywanym przy linii bocznej przez Łukasza Sosnowskiego najwyżej w polu bramkowych Ursusa wyskoczył Arek i strzałem głową ustalił wynik na 3:0.

Nowodworzanie po 3. kolejkach mają komplet punktów i zajmują 1. miejsce w tabeli III ligi gr. I. W najbliższą sobotę, 20 sierpnia o godz. 17:00 zagrają na wyjeździe z Bronią Radom.