2. kolejka | Sokół Ostróda – Świt 2:3 (0:3) [wideo, zdjęcia]

Biało-Zieloni pokonali w 2. kolejce na wyjeździe Sokoła Ostróda 3:2. Bramki dla Świtu zdobyli Łukasz Sosnowski, Kamil Wiśniewski i Jan Nawotczyński.

Nowodworzenie otworzyli wynik meczu już w 9. minucie. W polu karnym rywali został sfaulowany Jan Nawotczyński, a rzut karny wykorzystał Łukasz Sosnowski. W 21. minucie Arkadiusz Ciach prostopadle podał do Szymona Kuźmy, ten odegrał do napastnika Świtu, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Czujność w polu karnym zachował Kamil Wiśniewski, który głową dobił i zdobył druga bramkę. 15 minut później było już 3:0. Tym razem długim podaniem Sebastian Cuch obsłużył Piotra Basiuka, który podał do Nawotczyńskiego. Pomocnik Świtu wykorzystał okazję i podwyższył prowadzenie.

Po zmianie stron Świt powinien podwyższyć prowadzenie. Najpierw Arkadiusz Ciach trafił w słupek, a kilka minut później przy próbie lobbowania bramkarza, refleksem wykazał się Norbert Florczak wybijając piłkę z linii bramkowej. Po tym powietrze z Biało-Zielonych nieco uszło i do głosy doszli gospodarze. W 69. minucie po centrze z lewego skrzydła głową do bramki Świtu trafił Łukasz Święty. W doliczonym czasie gry Sokół strzelił drugiego gola. Tym razem zamieszanie z polu karnym wykorzystał Dawid Kasprzyk.

Świt po dwóch kolejkach zajmuje 1. miejsce w tabeli i ma na swoim koncie komplet punktów. W najbliższą środę, 17 sierpnia o godz. 17:00 przed własną publicznością nowodworzanie zmierzą się z Ursusem Warszawa.

Skrót źródło: Sokół Ostróda

2. kolejka III liga gr. 1
Sokół Ostróda – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:3)
Bramki: Łukasz Święty 69′, Dawid Kasprzyk 90+7′ – Łukasz Sosnowski (k) 9′, Kamil Wiśniewski 21′, Jan Nawotczyński 36′.

Sokół: Norbert Florczak – Tomasz Porębski (46′ Jakub Kopacz), Kamil Skok, Łukasz Święty, Mateusz Furman, Jakub Banul (71′ Bartosz Pawluczuk), Szymon Szałkowski (46′ Jakub Mysiorski), Dawid Kasprzyk, Michał Kiełtyka, Mateusz Musiński, Maksim Kventsar.

Świt: Michał Kot – Radosław Kamiński, Sebastian Cuch, Jakub Zborowski (84′ Jacek Tkaczyk), Hubert Michalik, Szymon Kuźma, Kamil Wiśniewski (84′ Łukasz Buczkowski), Jan Nawotczyński (71′ Jewgen Radionov), Piotr Basiuk (66′ Andrij Yampol), Łukasz Sosnowski (84′ Filip Kowalczyk), Arkadiusz Ciach.

Żółte kartki: Furman, Kiełtyka, Musiński – Kot, Basiuk, Sosnowski, Liberda (trener bramkarzy).
Czerwona kartka: Patryk Buczny (Świt – II trener) 90′.
Sędziowie: Wojciech Płókarz – Krzysztof Świgoń, Maciej Koszper (KS ZPN Pomorski).