13. kolejka | Unia Skierniewice – Świt 1:1 (1:1) [bramki, zdjęcia]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował na wyjeździe w Nieborowie z Unią Skierniewice 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Yaroslav Yampol.

W spotkanie 13. kolejki III ligi gr. 1, nowodworzanie zmierzyli się z Unią na wyjeździe w Nieborowie (ze względu na remont stadionu w Skierniewicach). Trener Mariusz Miecznikowski po dwóch ligowych porażkach zdecydował się na kilka roszad w składzie. W bramce stanął dotychczas rezerwowy – Maksymial Ciołek, a do składu wyjściowego powrócili Karol Drwęcki i Jacek Tkaczyk.

Zmiana i powrót kapitana Świtu poskutkowały pozytywnie. Biało-Zieloni od pierwszych do ostatnich minut spotkania byli bardzo aktywni i kreowali wiele sytuacji strzeleckich. Gospodarze także rozgrywali dobre spotkanie, a dzięki takiej postawie kibice – mimo małej ilości bramek – mogli obejrzeć dobry mecz. Unia wyszła na prowadzenie w 34. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do bramki nowodworzan trafił Jakub Bartosiński. Świt wyrównał kilka minut późnej. Po faulu na Szymonie Kuźmie, bezpośrednio z rzutu wolnego na murek w samo okienko trafił Yaroslav Yampol.

Po zmianie stron tempo meczu nie spadło, ale żadnej z ekip nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Przed Biało-Zielonymi derby regionu. W najbliższą sobotę, 29 października na własnym stadionie zagrają z Legionovią Legionowo.