11. kolejka | Concordia Elbląg – Świt 2:0 (0:0)

Nowodworzanie nieoczekiwanie ulegli w ubiegłą sobotę na wyjeździe Concordii Elbląg 0:2. Pozostają jednak liderem III ligi.

W pierwszej odsłonie meczu Świtu był stroną przeważająca, jednak raził nieskutecznością. Po zmianie stron gospodarze zaskoczyli już na początku II połowy i wyszli na prowadzenie za sprawą Yudai Miyamoto. Na domiar złego w 60 minucie poważnej kontuzji twarzoczaszki doznał Jakub Zborowski i ze złamaniem kości jarzmowej i oczodołu został przewieziony do szpitala (jest już po operacji). Nowodworzanie w ostatnich minutach zaryzykowali i rzucili większe siły do ataku, jednak przez to w 90. minucie narazili się na kontratak i Aleks Łęcki podwyższył prowadzenie Concordii na 2:0.

Gospodarze pod okiem nowego trenera odnieśli sensacyjne zwycięstwo, a Świt dzięki korzystnym wynikom pozostałych meczów 11. kolejki pozostaje na pozycji lidera. Następne spotkanie Biało-Zieloni rozegrają w sobotę 15 października. Na własnym stadionie o godz. 15:00 zmierzą się z rezerwami ŁKS-u Łódź.

11. kolejka – III liga gr. 1
Concordia Elbląg – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)
Bramki: Yudai Miyamoto 46′, Aleks Łęcki 90′.

Concordia: Szymon Matysiak – Badri Akubardija, Tomasz Szawara, Iwan Spyczka, Jakub Rękawek (20′ Aleks Łęcki), Eryk Jarzębski, Radosław Bukacki, Ihor Radczenko. Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt, Yudai Miyamoto (77′ Hubert Szramka).

Świt: Michał Kot – Kamil Wiśniewski, Bartosz Michalik, Mateusz Broda, Jakub Zborowski (62′ Radosław Kamiński), Yarsolav Yampol (70′ Filip Kowalczyk), Szymon Kuźma (84′ Jacek Tkaczyk), Andrij Yampol, Piotr Basiuk, Jan Nawotczyński (62′ Marcel Niesłuchowski), Jewhen Radionow (70′ Arkadiusz Ciach).

Żółte kartki: Radczenko, Miyamoto, Edil – Zborowski, Kuźma, Nawotczyński, Ciach.
Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)