10. kolejka | Świt – Olimpia Zambrów 2:0 (1:0) [bramki, zdjęcia]

Biało-Zieloni w sobotnim meczu 10. kolejki pokonali Olimpię Zambrów 2:0. Bramki dla Świt zdobyli Sebastian Cuch i Mateusz Broda.

Spotkanie odważniej rozpoczęli zawodnicy z Zambrowa prowadzeni przez byłego drugiego trenera Świtu, a zarazem wychowanka Biało-Zielonych – Bartosza Grzelaka. Świt użył swojej mocnej broni – stałych fragmentów gry. W 39. minucie po dośrodkowaniu Andrija Yampola z rzutu rożnego, głową do bramki gości trafił Sebastian Cuch – kończący tego dnia 26 lat.

Po zmianie stron Olimpia miała bardzo dobrą okazję do wyrównania, jednak piłkę z linii bramkowej wybił bramkarz Świtu – Michał Kot. W 83. minucie nowodworzanie podwyższyli prowadzenie. Tym razem z rożnego dośrodkował Yaroslav Yampol, a do bramki trafił Mateusz Broda.

Nowodworzanie po 10. kolejkach piastują pozycję lidera. Kolejny mecz rozegrają 8 października z Elblągu z tamtejszą Concordią.


10. kolejka – III liga gr. 1
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)
Bramki: Sebastian Cuch 39′, Mateusz Broda 83′.

Świt: Michał Kot – Hubert Michalik (46′ Łukasz Buczkowski), Sebastian Cuch (54′ Piotr Basiuk), Bartosz Michalik, Mateusz Broda, Jakub Zborowski, Yaroslav Yampol, Szymon Kuźma (83′ Jacek Tkaczyk), Andrij Yampol, Kamil Wiśniewski (83′ Filip Kowalczyk), Jewhen Radionov (70′ Arkadiusz Ciach).

Olimpia: Jakub Skowron – Bartosz Ciborowski, Adam Radecki, Rafał Kiczuk, Sebastian Pociecha, Nazar Malinowskyi (71′ Przemysław Jastrzębski), Patryk Malinowski, Oleksandr Pjatow, Jakub Jakimiuk (75′ Robert Tunkiewicz), Marcel Bykowski (75′ Dawid Baraniecki). Kamil Zalewski.

Żółte kartki: Buczkowski, Cuch, Yampol A. – Baraniecki.
Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).