Pierwsza porażka przy S66

W sobotnie popołudnie Świt Nowy Dwór Mazowiecki w deszczowych warunkach podjął wicelidera III ligi – Lechię Tomaszów Mazowiecki. Goście zainkasowali cenne 3 punkty w kontekście walki o awans do II ligi. Jedyną bramkę zdobył Wiktor Żytek.

Początek meczu zdecydowanie należał do przyjezdnych, którzy próbowali szybko zdobyć bramkę i przejąć kontrole nad spotkaniem. W pierwszych dwóch kwadransach na tablicy wyników powinno być 0:3 dla gości. Trzech idealnych okazji nie wykorzystał Kamil Szymczak, który dwukrotnie mocno się pomylił, a raz jego strzał bardzo dobrze obronił Mateusz Prus. Nowodworzanie w pierwszej połowie nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Mateusza Awdziewicza.

Drugie 45 minut ponownie lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie  w 49. minucie gry. Po dośrodkowaniu Artura Golańskiego idealnie w polu karnym odnalazł się Wiktor Żytek, który bez problemów wpakował piłkę w krótki róg Prusa. Od tego momentu spotkanie się wyrównało. Lechia ograniczała się do kontr, a Świt próbował zdobyć bramkę na wagę remisu. Do końca meczu wynik się nie zmienił i to goście, jako pierwsi w tym roku, mogli się cieszyć z wygranej w Nowym Dworze.

Świt odniósł drugą porażkę z rzędu i spadł na 7. miejsce w tabeli. Nowodworzanie kolejny mecz rozegrają 30 maja w Ostródzie z tamtejszym Sokołem.