Dreszczowiec w Grodzisku  |  Pogoń – Świt 3:2 [BRAMKI, KONFERENCJA, ZDJĘCIA]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał w ubiegłą sobotę wyjazdowe spotkanie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:3. Piłkarze Marka Brzozowskiego kończyli mecz w dziewięciu.

Zawodnicy Świtu weszli w spotkanie bardzo zmotywowani, choć nie ustrzegli się błędu już w 13. minucie. Karol Drwęcki naprawiając błąd defensywy Świtu sfaulował wychodzącego sam na sam z Błażejem Niezgodą, Michała Strzałkowskiego i został ukarany czerwoną kartką. Sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił Patryk Szymański.

Biało-Zieloni jednak nie podłamali się po stracie jednego z zawodników i szybko odpowiedzieli. W 18. minucie po podaniu z prawego skrzydła bramkę na 1:1 zdobył Arkadiusz Ciach, a sama pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po zmianie stron Sebastian Cuch zmienił Kamila Wiśniewskiego, tym samym trener Świtu – Marek Brzozowski „uwolnił” zawodników ofensywnych, którzy po czerwonej kartce dla Karola Drwęckiego zostali zepchnięci pod własną bramkę. W 48. minucie zmiana przyniosła swój efekt i nowodworzanie wyszli na prowadzenie za sprawą drugiego gola Arkadiusza Ciacha.

Kilka minut później Świt otrzymał jednak kolejny cios. Po faulu w środku pola strzelec dwóch bramek dla Biało-Zielonych także został ukarany czerwoną kartką, za faul – jak zinterpretował sędzia – wyprostowaną nogą. Nowodworzanie siłą rzeczy byli zmuszeni znów do bronienia własnej bramki i udawało im się przez 20 minut. W 76. minucie musieli jednak uznać wyższość rywala i na 2:2 trafił Grzegorz Gulczyński. 8 minut później gospodarze trafili po raz trzeci. Tym razem ładną bramką w okienko bramki Świtu popisał się Eryk Rakowski.

Zawodnicy Marka Brzozowskiego mogli wyrównać w doliczonym czasie. Po faulu w polu karnym na Patryku Cieślaku oraz ręki Michała Strzałkowskiego sędzia jednak nie podyktował rzutu karnego.

Przegraliśmy mecz 2:3, natomiast to ile serca zostawił dzisiaj ten zespół, jaki pokazał charakter i jaką wykazał się determinacją, to myślę że nikt nie ma prawa mieć pretensji do tych chłopaków. Nawet grając w dwóch zawodników mnie, my chcieliśmy strzelić bramkę, my chcieliśmy ten mecz wygrać, a potem zremisować. Nie jestem w stanie nie skomentować sytuacji z 96. minuty, gdzie to nie był karny, ale podwójny karny. Był powalony na ziemię w polu karnym Patryk Cieślak, później jest dotknięta piłka ręką, a sędzia tego nie widzi. To, że my dostajemy dwie czerwone kartki to jest jedno, ale jak jest karny to jest i się gwiżdże. Jak będziemy mieli takie sytuacje, to praca tych chłopaków idzie na marne. Grając w dwóch mniej, byliśmy w stanie zapunktować. Jestem rozgoryczony i zły, ale idziemy dalej. Zostało 15 meczów i jestem przekonany, że będziemy mieli w sobie tyle sportowej złości, że pokażemy jeszcze więcej i będziemy walczyć do ostatniego meczu bo taka jest ta drużyna. Jeszcze namieszamy w tej lidze i jestem tego pewien, liczymy że kibice będą nas wspierać i docenią to co zrobili zawodnicy. Nie zdobyliśmy punktów, ale pokazaliśmy że jesteśmy zespołem z charakter i sercem do walki. – powiedział po meczu trener Świtu, Marek Brzozowski.

Przed trenerem Markiem Brzozowskim trudne zadanie. Na pewno nie będzie mógł skorzystać z ukaranych Karola Drwęckiego i Arkadiusza Ciacha. Wciąż kontuzję leczy Kamil Tlaga, który najprawdopodobniej będzie gotowy do gry za dwa tygodnie. Pozytywnym akcentem jest powrót do drużyny po urazie Mateusza Kwiatkowskiego. Biało-Zieloni najbliższy mecz zagrają już na własnym stadionie. 14 marca w sobotę o godzinie 15:00 zmierzą się ze Zniczem Biała Piska. Zapraszamy na mecz – wstęp bezpłatny.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (1:1)

Bramki: Patryk Szymański 14’, Grzegorz Gulczyński 76’, Eryk Rakowski 84’ – Arkadiusz Ciach 18′, 48′

Pogoń: Przyrowski – Wrześniewski, Kołaczek, Jaroń, Strzałkowski, Łoś (76’ Kinast), Gulczyński (84’ Ratajczyk), Krajewski, Gładysz, Grabowski (74’ Rakowski), Szymański.

Świt: Niezgoda – Kamiński, Pomorski, Drwęcki, Michalik H. (84’ Kusiński), Długołęcki, Ciach, Wiśniewski (46’ Cuch), Milasius (67’ Cieślak), Basiuk, Maciejewski.

Czerwone kartki: 13’ Drwęcki, 55’ Ciach

Źródło: własne, pogongrodzisk.pl