Zwycięstwo w 6 minut  |  Olimpia – Świt 1:2 [ZDJĘCIA]

Biało-Zieloni wygrali piąte spotkanie z rzędu. Świt pokonał na wyjeździe Olimpię Zambrów 2:1, a zwycięskie bramki w ostatnie 6 minut meczu zdobyli Szymon Kuźma i Sebastian Cuch.

Nowodworzanie do meczu z Olimpią podchodzili z nutą niepewności. W pierwszym składzie wybiegli Michał Drewnowski i Arkadiusz Ciach, którzy w ubiegłym tygodniu mierzyli się z przeziębieniami, a tym razem na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli Karol Drwęcki i Hubert Michalik zmagający się z drobnymi kontuzjami.

Mecz z Olimpią zaczął się źle. Już w pierwszej minucie gospodarze wyprowadzili kontratak za sprawą Shuna Shibaty, a ten strzałem z około 25-ciu metrów pokonał Mateusza Prusa. Od tej pory ciężko było stworzyć dogodną akcję. Miejscowi bardzo dobrze się bronili, a Świt miał duże trudności, żeby stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką zambrowian.

Po zmianie stron nowodworzanie ruszyli agresywniej. W miejsce Bartosza Michalika wszedł Mateusz Długołęcki, a Świt zaczął się odważniej przedzierać pod bramkę Olimpii. W 80. minucie po wprowadzeniu na boisko Karola Drwęckiego i Marcela Bykowskiego nowodworzanie dokonali korekty w ustawieniu. Zaowocowało to już w 84. minucie. Szymon Kuźma strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył wyrównującą bramkę. Zdecydowanie pobudziło to zawodników Mariusza Miecznikowskiego. W 90. minucie udało się przechylić szalę zwycięstwa. Po dośrodkowanii z rzutu rożnego i niedokładnej interwencji bramkarza gospodarzy, Sebastian Cuch strzeli gola na 2:1.

Nowodworzanie utrzymali pozycję lidera III ligi. W kolejnym meczu na własnym stadionie zmierzą się z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Mecz zaplanowano na 31 października na godz. 11:00.

Adam Szabłowski

ZKS Olimpia Zambrów – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:0)

Bramki: Shun Shibata 1′ – Szymon Kuźma 84′, Sebastian Cuch 90′

Olimpia: Bieliński – Gołaszewski, Shibata, Ciborowski, Maliszewski, Zalewski, Steć (70′ Wasiak), Malinowski, Kalinowski (64′ Tomkiewicz), Wasiluk, Pietkiewicz (60′ Dawidowicz).

Świt: Prus – Cieślak, Kamińśki, Cuch, Kusiński, Wiśniewski (73′ Bykowski), Kuźma, Michalik B. (46′ Długołęcki), Sosnowski (73′ Drwęcki), Drewnowski (65′ Michalik H.), Ciach.

Żółte kartki: Steć, Malinowski – Kamiński, Kuźma, Sosnowski.

Sędzia: Bartosz Banasiak (WS ŁZPN)