Zwycięstwo uciekło w ostatniej minucie. Znicz – Świt 1:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował 1:1 w meczu wyjazdowym ze Zniczem Biała Piska. Jedną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Karol Drwęcki.

Pierwsza połowa była bardzo bezbarwna w wykonaniu obu zespołów. Nowodworzanie weszli w mecz bardzo asekuracyjnie, czekając na dogodne okazje do wyprowadzenia akcji kontrujących. Po zmianie stron podopieczni Marka Brzozowskiego postanowili zaatakować nieco wyżej, co przyniosło skutek w 72. minucie.

Po wznowieniu gry z rzutu autowego przez Piotra Basiuka, piłkę nogą podbił Rafał Maciejewski, a głową do bramki strzelił Karol Drwęcki. Wszystko wskazywało, że Świt dociągnie jednobramkowe prowadzenie do końca meczu. W końcówce spotkania, po zmieszaniu w polu karnym Świtu piłkę ręką odbił Krystian Pomorski. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Mateusz Furman.

– Mamy duży niedosyt, bo chcieliśmy zachować serię wygranych meczów. Mieliśmy świadomość, że to jest trudny teren, i że się tutaj ciężko gra w piłkę. W pierwszej połowie popełniliśmy dużo błędów jeśli chodzi o ustawienie. Byliśmy za nisko i pozwalaliśmy przeciwnikowi, żeby dużo piłek kierował w pole karne. W przerwie pozmienialiśmy kilka rzeczy taktycznych i zaczęliśmy grać, to co powinniśmy, ale brakowało nam ostatniego podania. Gdy w 88. minucie mamy wynik, to należy to utrzymać, jednak zadecydował błąd indywidualny o tym, że wywozimy z Białej Piski jeden punkt. Uważam, że dzisiaj straciliśmy dwa punkty, a nie zdobyliśmy jeden – powiedział po meczu trener Świtu, Marek Brzozowski.

Znicz Biała Piska – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Furman 89′ (k) – Karol Drwęcki 72′

Znicz: Radzikowski – Kossyk (81′ Guzik), Dzienis, Maliszewski, Romachów (64′ Jambrzycki), Fiedorowicz (46′ Ruszczyk), Furman, Kosiński, Famulak, Gondek, Giełażyn (71′ Kossyk).

Świt: Niezgoda – Cuch, Kamiński, Drwęcki, Michalik (88′ Możdżonek), Kwiatkowski, Pomorski, Tlaga, Maciejewski, Basiuk, Ciach (60′ Wiśniewski).

Żółte kartki: Famulak – Kamiński

Sędzia: Dawid Deptuła (Białystok)