Zgarniamy pierwszy komplet! Świt – Znicz 2:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał 2:1 Znicz Białą Piskę w meczu 2. kolejki III ligi gr. I. Bramki dla nowodworzan zdobyli Kamil Wiśniewski oraz Krystian Pomorski. To pierwsza wygrana ,,Biało-Zielonych” w tym sezonie. 

Nowodworzanie lepiej rozpoczęli to spotkanie. Już w 3. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadził Kozłowski, ale w sytuacji, w której mógł oddać strzał, szukał lepiej ustawionego kolegi. Goście odpowiedzieli 4 minuty później. Akcję prawą stroną zamykał Mateusz Jambrzycki, a jego strzał bardzo dobrze obronił Mateusz Prus. W 11. minucie Znicz wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Patryk Gondek.

Świt odpowiedział w 22. minucie. Idealnym podaniem od Basiuka został obsłużony Wiśniewski, któremu nie pozostało nic, tylko wpakować piłkę do siatki.  W 39. minucie było już 2:1. Kolejną, bardzo dobrą akcję stworzył Wiśniewski, który wyłożył piłkę na 11. metr Krystianowi Pomorskiemu, a ten strzałem w długi róg dał prowadzenie nowodworzanom. W pierwszych trzech kwadransach trener Kleniewski musiał wykorzystać dwie zmiany, boisko z kontuzjami opuścili Maciej Ostrowski i Karol Drwęcki.

Drugie 45 minut lepiej zaczęli goście z Białej Piskiej, którzy zdecydowanie ruszyli po wyrównującą bramkę. Obraz spotkania jednak zbytnio się nie zmienił. To Świt był stroną dominującą i lepiej operował piłką. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą kartkę obejrzał Andrzej Kosiński. W 85. minucie do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w polu karnym Świtu. Do górnej piłki wyskoczył Konrad Perzyna wraz z Pawłem Adamcem i zderzyli się głowami. Po chwili na murawie stadionu pojawiła się karetka, która zabrała obrońcę Świtu.

W doliczonym czasie gry Znicz miał dwie szanse na doprowadzenie do wyrównania. Strzał Mateusza Furmana znakomicie wybronił Prus, a chwilę później uderzenie głową Jacka Dzienisa powędrowało nad bramką. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i 3 punkty powędrowały na konto Świtu.

Kolejny mecz podopieczni Rafała Kleniewskiego rozegrają na wyjeździe z ŁKS-em Łomża. Mecz zaplanowany jest na 18 sierpnia.

Autor: Rafał Gadzała (NoToSport.pl), fot. Wojciech Lewandowski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Biała Piska 2:1 (2:1)

Bramki: 22′ Wiśniewski, 39′ Pomorski – 11′ Gondek

Świt: Prus – Skubisz, Pomorski, Ostrowski (20′ Perzyna), Drwęcki (41′ Kamiński), Steć (67′ Truskolaski), Kozłowski (78′ Maciejewski), Śledziewski, Rudnicki, Wiśniewski, Basiuk.

Znicz: Masłowski – Maliszewski, A. Kosiński,  Adamiec, K. Kosiński (68′ Radzikowski), Furman, Denert, Kossyk, Jambrzycki (74′ Fiedorowicz), Dzienis, Gondek (78′ Romachów).

Żółte kartki: Kozłowski, Basiuk, Maciejewski (Świt), A. Kosiński, Denert (Znicz).

Czerwona kartka: A. Kosiński (Znicz) (druga żółta)