Z Łomży na tarczy

Nowodworzanie sobotnie spotkanie z ŁKS-em Łomża mogą zaliczyć do  nieudanych. Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na wyjeździe w ramach 3. kolejki III ligi  0:3.

Początek meczu był bardzo pechowy dla Świtu. Już w 4. minucie po szybki kontrataku gospodarzy, podopieczni trenera Rafał Kleniewskiego przegrywali 0:1. Jeden z zawodników ŁKS-u odzyskał piłkę przed własnym polem karnym i długim podaniem obsłużył prawego pomocnika. Ten po chwili dośrodkował do niepilnowanego Kuby Wardzyńskiego, który nie zmarnował okazji do otwarcia wyniku.

Drugą bramkę miejscowi zdobyli w 78. minucie. Po centrze z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym Świtu wyskoczył Konrad Kamienowski i strzałem głową pokonał Mateusza Prusa. W 89. minucie nowodworzanie ponownie stracili bramkę po stałym fragmencie gry. ŁKS Łomża wykorzystał dobrą wrzutkę z rzutu wolnego z boku pola karnego i znów strzałem głową trzecią bramkę zdobył Paweł Wasiulewski, ustalając tym samym wynik meczu.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w najbliższą sobotę, 25 sierpnia o godzinie 17:00 zagra na wyjeździe z Legionovią Legionowo. Bez wątpienia będzie to gratka na kibiców sąsiednich klubów. NoToSport.pl przeprowadzi transmisję z tego spotkania.

ŁKS 1926 Łomża – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (1:0)

Bramki: 4′ Wardzyński, 78′ Kamienowski, 89′ Wasiulewski

ŁKS: Kalinowski – Rakowski, Kamienowski, Melao, Wardzyński (62′ Zalewski), Demianiuk, Kacprzak (71′ Ziemak), Gałązka (85′ Kostyk), Rydzewski (75′ Mocarski), Tarnowski, Wasiulewicz

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski (72′ Truskolaski), Steć, Michalik (46′ Kozłowski), Rudnicki, Pietroń, Wiśniewski (65′ Maciejewski), Skubisz, Basiuk (65′ Pałczyński)

Żółte kartki: Tarnowski, Wasiulewski – Prus, Steć