Wyjazdowa niemoc. Warta Sieradz – Świt 1:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał 0:1 w zaległym meczu 18. kolejki z Wartą Sieradz. Nowodworzanie wciąż pozostają bez kompletu punktów na wyjeździe, ale za to z pełną pulą u siebie.

Już w 3. minucie dobrą okazję miał Świt. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Stecia nieznacznie pomylił się Mariusz Gabrych. Kolejne zagrożenie nowodworzanie stworzyli także po rzucie rożnym w 12. minucie. Tym razem wykonawcą był Marcin Kozłowski, a obok bramki uderzył Mateusz Dara. Nic nie wskazywało, że gospodarze mogą wyjść na prowadzenie. Stało się inaczej i w 22. minucie po faulu Dary sędzia podyktował rzut wolny z okolic linii bocznej na wysokości pola karnego. Po centrze w pole karne nastąpiło zamieszanie, a piłkę do własnej bramki skierował Karol Drwęcki.

Warta Sieradz była groźna po dośrodkowaniach z lewego skrzydła, a Świt po rzutach rożnych. Podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego właśnie po tym stałym fragmencie gry zagrozili jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 27. minucie po uderzeniu Gabrycha, a później w 44. po strzale Karola Drwęckiego.

Od początku drugiej połowy aktywniejszy był Świt. W 52. minucie z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Marcin Kozłowski, a w 60. minucie strzelał Michał Steć i tu bramkarz Warty – Mateusz Wlazłowski popisał się doskonałą interwencją. 7 minut później po indywidualnej akcji strzelił Kozłowski, ale obronił Wlazłowski.

Największe zagrożenie w polu karnym Świtu tworzył Łukasz Mitek. Najpierw w 73. minucie Mateusz Prus obronił jego znakomity strzał z rzutu wolnego, następnie w 83. minucie ponownie interweniował Prus po próbie z 25 metra.

W końcówce spotkania Świt rzucił wszystkie siły do ataku, ale gospodarze przetrwali dowożąc korzystny rezultat do końca. Nowodworzanie mają pecha do meczów wyjazdowych. W rundzie wiosennej nie zdołali jeszcze wrócić z kompletem punktów. Kolejna okazja w najbliższą sobotę o godzinie 17.00. Wtedy Świt zmierzy się na wyjeździe z Ursusem Warszawa.

Opis: Adam Szabłowski NoToSport.pl, fot. Michał Kulesza

Warta Sieradz – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)

22′ Karol Drwęcki (sam.)

Warta: Mateusz Wlazłowski – Sylwester Pawlak, Adrian Klepacz, Piotr Barłoszewski, Damian Nowacki, Łukasz Mitek, Marcin Kobierski (90’Mariusz Zawodziński), Jarosław Szyc (70′ Marcin Kacela), Mateusz Bany, Patryk Klofik (58′ Adam Patora), Grzegorz Kowalski.

Świt: Mateusz Prus – Radosław Kamiński, Karol Drwęcki, Konrad Perzyna, Mateusz Dara (78′ Piwowarek) – Mateusz Pietroń, Krystian Pomorski, Michał Steć, Marcin Kozłowski – Mariusz Gabrych (87′ Marcel Smardzewski), Kamil Wolski (61′ Krystian Pałczyński).

Żółte kartki: Bany, Klofik, Bartłoszewski – Kamiński.

Czerwona kartka: 75′ Brtłoszewski (druga żółta).

Widzów: 150.