Tylko remis z Ursusem. Ursus – Świt 1:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował na wyjeździe z Ursusem Warszawa 1:1. Jedyna bramka dla nowodworzan padła w 49. minucie za sprawą Rafała Maciejewskiego.

Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego wyszli na prowadzenie w 49. minucie. Po rozegraniu rzutu wolnego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, gola dla Świtu strzelił Rafał Maciejewski. Nic nie wskazywało, że Biało-Zieloni mogą wypuścić jednobramkowe prowadzenie z przysłowiowych „rąk”. Gospodarze jednak za wszelką cenę dążyli do wyrównania. W 89. minucie po centrze Ursusa z lewej strony w polu karnym Świtu poślizgnął się Patryk Cieślak i Paweł Jabłoński bez problemów pokonał Mateusza Prusa. „Traktorki” były bliskie wyjścia na prowadzenie, jednak w doliczonym czasie bardzo dobrą interwencją wykazał się bramkarz Świtu.

Po 13. kolejkach nowodworzanie zajmują 4. miejsce. Dzięki porażce Sokoła Ostróda, Świt zbliżył się do lidera i traci 5 punktów. Następne spotkanie Biało-Zieloni rozegrają w niedzielę, 27 października. O 12:00 w Ząbkach zmierzą się z rezerwami Legii Warszawa.

Ursus Warszawa – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:0)

Bramki: Paweł Jabłoński 89′ – Rafał Maciejewski 49′

Ursus: Wienczatek – Dzięcioł, Bernacik (60′ Dziełak), Słomka (70′ Jabłoński), Skowroński, Bawolik, Wiejak (89′ Muszyński), Kabala, Szerszeń, Baranowski (60′ Możdżonek), Górecki.

Świt: Prus – Kamiński, Pomorski, Drwęcki, Ciach (65′ Napora), Kwiatkowski, Tlaga, Cieślak, Michalik B. (86′ Możdżonek), Basiuk (78′ Wiśniewski), Maciejewski.

Żółte kartki: Słomka, Szerszeń, Górecki, Możdżonek, Dziełak – Michalik B.