Trener zdradził pierwsze ruchy transferowe

Nowodworzanie już od ponad dwóch tygodni przygotowują się pod okiem nowego trenera. Na jakie pierwsze zmiany zdecydował się nowy szkoleniowiec i dlaczego nastąpiła zmiana sparingpartnera?

mksswit.pl: Skąd zmiana sparingaprtnera?

Marek Brzozowski: – Różne względy o tym zdecydowały. Pogoń Siedlce najpierw ustaliła z nami sparing na sobotę, później chcieli zmienić na piątek, a to kompletnie nie wpasowywało się w nasz mikrocykl. Po drugie Pogoń miała grać w ten weekend dwa sparingi, z nami i rezerwami Legii i nie wiadomo jaki skład wystąpiłby przeciwko nam. Nie chcieliśmy ryzykować, natrafiła się okazja zagrać z drużyną z Ekstraklasy, dlatego zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie.

Czy wiadomo kto już na pewno opuści Świt w przerwie zimowej, a kto dołączy do drużyny?

MB: – Na pewno odchodzą ze Świtu Dominik Witkowski i Michał Steć. Jest z nami Kamil Tlaga, który raczej na pewno zasili Świt od rundy wiosennej. Trenuje także z nami nowy bramkarz z Ukrainy i na 90 procent także zostanie z nami, musimy sobie jeszcze dać tydzień, żeby podjąć decyzję.

Czy jeszcze możemy się spodziewać jakiś wzmocnień?

MB: – Tak, trenujemy z nami jeszcze młodzieżowiec, który jest testowany. Pojedzie z nami na sparing do Płocka, ale myślę, że także go pozyskamy.