Świt wygrywa z Pogonią 3 raz!  |  Świt – Pogoń Grodzisk 2:1 (2:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki nie zwalnia tempa! W ubiegłą środę na własnym boisku pokonał 2:1 zajmująca 1. miejsce w tabeli – Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Dla Biało-Zielonych strzelili Arkadiusz Ciach i Marcel Niesłuchowski.

Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego prowadzili już w 16. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego Łukasza Sosnowskiego głową gola strzelił Arkadiusz Ciach. Nowodworzanie drugą bramkę zdobyli w 45. minucie. Ciach ubiegł Mikołaja Smyłka i odzyskał piłkę, która trafiła pod nogi Szymona Kuźmy. Pomocnik Świtu zagrał do Marcela Niesłuchowskiego, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście i dopięli swego. W 54. minucie po centrze z rzutu rożnego głową strzelił Rafał Zembrowski. Zadanie nowodworzanom utrudniła druga żółta kartka w 80. minucie Sosnowskiego. Kilka minut później po raz ostatni w karierze boisko opuścił z owacjami na stojąco Mateusz Prus, dla którego to spotkane było pożegnaniem z piłką. Ostatecznie Świt utrzymał prowadzenie do końca i po raz trzeci w tym roku pokonał Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Świt zapewnił sobie już pozycje wicelidera III ligi. Po 34. kolejkach ma na swoim koncie 71 punktów. W ostatniej kolejce sezonu zmierzy się na wyjeździe w meczu derbowym z Legionovią Legionowo. Mecz zaplanowano na sobotę, 19 czerwca na godz. 16:00.

Adam Szabłowski, fot. Ewa Gruszka

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (2:0)
Bramki: Arkadiusz Ciach 16′, Marcel Niesłuchowski 45′ – Rafał Zembrowski 54′.

Świt: Prus (86′ Lemanowicz) – Długołęcki, Kamiński, Cuch, Cieślak – Kuźma, Sosnowski, Michalik B. (90′ Tkaczyk), Wiśniewski, Ciach, Niesłuchowski (67′ Bykowski).

Pogoń: Smyłek – Kołaczek, Lisowski (8′ Jaroń), Zembrowski, Sarmiento (86′ Rakowski), Kobiera, Wrzesiński, Urbański (46′ Gzieło), Maślanka, Łoś, Gładysz (63′ Krajewski).

Żółte kartki: Cieślak, Sosnowski, Kuźma, Niesłuchowski – Sarmiento.
Czerwone kartki: 80′ Sosnowski (druga żółta).
Sędzia: Patryk Adamczyk (Łódzki ZPN)
Widzów: 200