Świt w 1/8 finału Pucharu!  |  Świt – Lechia Gdańsk 2:1 (0:1)

Sensacja stała się faktem! Świt Nowy Dwór Mazowiecki przed własną publicznością pokonał 2:1 ekstraklasową Lechię Gdańsk i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski!

Spotkanie rozpoczęło się jednak zupełnie nie pomyśli nowodworzan. Już w 8. minucie po konsultacji z sędzią VAR, Grzegorz Kawałko podyktował rzut karny dla Lechii. Stały fragment gry wykorzystał Ilkay Durmus. Gdy wydawało się, że goście pójdą za ciosem i kolejne bramki są kwestią czasu, Świt mądrze się bronił i wyprowadzał groźne kontry.

Po zmianie stron zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego zaatakowali odważnie i zdecydowanie. Już w 47. minucie po centrze Łukasza Sosnowskiego i zgraniu Sebastiana Cucha, Arkadiusz Gajewski doprowadził do wyrównania przy głośnych owacjach trybun. Kilkanaście minut później stało się coś, czego nawet optymiście nie przewidywali. Groźną kontrę rozpoczęli lechici, którą szybki podaniem do wolnego Filipa Kowalczyka przerwał Szymon Kuźma. Kowalczyk pobiegł w pole karne, strzelił, a piłka po rykoszecie obrońcy gości wpadła do bramki. Świt wyszedł na prowadzenie, które go uskrzydliło. Do końca spotkania Biało-Zieloni nie oddali prowadzenia i doprowadzili do sensacji.

Losowanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski odbędzie się 5 listopada. Mecz zaplanowano na 1 grudnia lub 24 listopada (termin rezerwowy).

fot. Lewy Photo

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Lechia Gdańsk 2:1 (0:1)
Bramki: Arkadiusz Gajewski 47′, Filip Kowalczyk 63′ – Ilkay Durmus 8′ (k).

Świt: Lemanowicz – Długołęcki, Cuch, Kamiński, Cieślak, Kowalczyk (74′ Drwęcki), Tkaczyk, Sosnowski, Kuźma, Niesłuchowski (81′ Nawotczyński), Gajewski (90′ Bykowski).

Lechia: Alomerović – Żukowski (77′ Musolitin), Kopacz, Maloca, Conrado (80′ Szczepański), Durmus, Kubicki, Kałuziński (58′ Biegański), Terrazzino (77′ Zjawiński), Diabate (58′ Sezonienko), Zwoliński.

Żółte kartki: Cuch – Alomerović, Szczepański, Biegański.
Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).
Widzów: 960.