Sokół nieznacznie lepszy

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ 0:1 w meczu inaugurującym rundę wiosenną. Jedyna bramka padła w 13. minucie za sprawą Marcina Kajcy.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się dość nieśmiało, jednak to goście posiadali minimalną przewagę. Udokumentowali ją już w 13. minucie po strzale z dużej odległości Marcina Kajcy, który pokonał Mateusza Prusa. Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele akcji wartych odnotowania. Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, jednak defensywa Sokoła skutecznie odpierała wszelkie próby Świtu i pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem gości.

W drugiej połowie nowodworzanie szybko chcieli zaskoczyć rywala. Już w 46. minucie bliski strzelenia gola był Marcin Kozłowski, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek Sokoła. Goście cofnęli się do defensywy, ale Świt bezskutecznie próbował przedrzeć się przez jej szyki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i podopieczni trenera Marka Brzozowskiego nie mogą zaliczyć pierwsze meczu rundy wiosennej do udany.

Kolejny mecz Biało-Zieloni rozegrają 23 marca. Nowodworzanie na wyjeździe o godzinie 15:00 zmierzą się ze Zniczem Biała Piska.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Ostróda 0:1 (0:1) 

Bramki: 13′ Kajca

Żółte kartki: Pietroń, Maciejewski (Świt) – Maternik, Otręba (Sokół)

Świt: Prus – Kamiński, Pomorski, Drwęcki, Broniszewski (77′ Szulkowski), Rudnicki, Kozłowski, Pietroń, Napora (46′ Śledziewski), Wiśniewski , Maciejewski (64′ Basiuk)

Sokół: Bąbel, Paczkowski, Kajca, Lisiecki (64′ Panek), Łyszyk (65′ Wasiak), Tomkiewicz, Stryjewski, Siedlik (46′ Dampc), Maternik, Wojciechowski, Otręba

Widzów: 400