Remis!  |  Świt – Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegła sobotę zremisował 1:1 z Polonią Warszawa. Jedyną bramkę dla nowodworzan zdobył Kamil Wiśniewski.

Biało-Zieloni do meczu z Polonią Warszawa przystąpili z kilkoma przeziębieniami i lekkimi kontuzjami. w zespole. Arkadiusz Ciach – najlepszy strzelec zespołu w ubiegłym tygodniu borykał się z gorączką, ale mimo wszystko wybiegł w pierwszej „11”. Mimo przeciwności losu Świt rozpoczął mecz w dobrym stylu, jednak piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. Uderzenia Ciacha i Sebastiana Cucha albo odbijały się od poprzeczki albo od słupka.

Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego wyszli na prowadzenie przed przerwą. Ciach przerzucił piłkę do Mateusza Długołęckiego, a jego dośrodkowanie wykorzystał Wiśniewski. W drugiej połowie w szeregach Świtu było widać zmęczenie stąd szkoleniowiec Świtu zdecydował się na zmiany. Coraz śmielsze ataki Polonii poskutkowały w 77. minucie. Daniel Smuga z około 20-stu metrów pokonał Jakuba Lemanowicza. Nowodworzanie mogli jeszcze wyjść na prowadzenie i zapisać kolejny komplet punktów na swoim koncie, jednak w 87. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Długołęcki.

Świt na 3 kolejki przed końcem jest wiceliderem i ma na swoim koncie 65 punktów. Kolejny mecz ligowy rozegrają w najbliższa sobotę na wyjeździe z Legią II Warszawa. Wcześniej w środę 9 czerwca z tą samą drużyną zagrają na własnym stadionie w finale okręgowego Pucharu Polski. Zapraszamy na to spotkanie. Początek o godz. 18:00, wstęp za darmo.

Adam Szabłowski, fot. Ewa Gruszka


MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Kamil Wiśniewski 41′ – Daniel Smuga 77′.

Świt: Lemanowicz – Długołęcki, Cuch, Drwęcki, Cieślak – Kuźma (70′ Tlaga), Sosnowski (83′ Niesłuchowski), Michalik B. – Kwiatkowski, Ciach (83′ Drewnowski), Wiśniewski (77′ Dąbrowski).

Polonia: Abramowicz – Pazio, Mikołajewski (66′ Goliński), Wełna, Wojdyga (46′ Górski), Smuga, Piątek, Marciniec (66′ Roguski), Marcino (46′ Radziński), Paczuk, Kujawa.

Żółte kartki: Kwiatkowski, Sosnowski – Wełna, Goliński.

Sędzia: Patryk Adamczyk (KS Łódź)

Widzów: 400