Pogrom!  |  Świt – Znicz Biała Piska 7:1 [zdjęcia, skrót]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył ze Zniczem Biała Piska aż 7:1! W ubiegłą sobotę dla Świtu strzelili Arkadiusz Ciach (4), Marcel Niesłuchowski (2) i Kamil Wiśniewski (1).

Spotkanie rozpoczęło się nie pomyśli Świtu. W 15. minucie pięknym strzałem z 20-stu metrów popisał się Maciej Famulak i wyprowadził gości na jednobramkowe prowadzenie. 10 minut później w polu karnym został sfaulowany Szymon Kuźma, a rzut karny wykorzystał Arkadiusz Ciach doprowadzając do remisu. Biało-Zieloni na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą. Ciach pobiegł lewym skrzydłem, dośrodkował do wchodzącego Kamila Wiśniewskiego, który strzałem z bliskiej odległości zdobył druga bramkę.

Po zmianie stron zwodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego podwyższyli w 66. minucie. Śmiało można powiedzieć, że była to jedna z najładniejszych akcji w tym meczu. Z lewego skrzydła do Szymona Kuźmy zagrał Bartosz Dąbrowski, Kuźma wcinką podał do Ciacha, a ten piętą zmylił bramkarza gości i zdobył trzecią bramkę. Kolejny raz Ciach trafił 10 minut później. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Sosnowskiego tracił piłkę głową i na tablicy wyników było 4:1. To był gol przełomowy, po którym zeszło powietrze z zespołu Znicza. W 79. minucie Jakub Lemanowicz zagrał bezpośrednio do Ciacha, a ten z pierwszej piłki zgrał do wychodzącego sam na sam Marcela Niesłuchowskiego. Młody napastnik Świtu nie zmarnował okazji i strzelił piątego gola.

W kolejnej akcji napastnicy Świtu zamienili się rolami i dali kolejny popis przed kibicami, którzy mogli już oglądać spotkanie z trybun. Niesłuchowski dośrodkował w pole karne, a swoje czwarte trafienie w meczu zaliczył Ciach. Ostatnia bramka dla nowodworzan padła w 90. minucie. Tym razem Michał Drewnowski zagrał środkiem pola do niepilnowanego Niesłuchowskiego, ten okiwał bramkarza gości i ustalił wynik na 7:1.

To najwyższe zwycięstwo Świtu w tym sezonie. Nowodworzanie umocnili na pozycji wicelidera i wyprzedzają trzecią Legionovię Legionowo o 6 punktów. W najbliższą środę Biało-Zieloni w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski MZPN zagrają na wyjeździe z Błonianką Błonie, a w następną sobotę na wyjeździe zmierzą się w ligowym starciu z Unią Skierniewice.

Adam Szabłowski

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Biała Piska 7:1 (2:1)
Bramki: Arkadiusz Ciach 26′(k), 66′, 76′ 87′, Marcel Niesłuchowski 79′, 90′, Kamil Wiśniewski 45′ – Maciej Famulak 15′.

Świt: Lemanowicz – Cieślak, Drwęcki, Cuch, Dąbrowski (77′ Niesłuchowski) – Kuźma (81′ Tkaczyk), Sosnowski (85′ Drewnowski), Michalik B. – Wiśniewski, Ciach, Bykowski (46′ Kwiatkowski).
Znicz: Radzikowski – Kuśnierz, Kossyk (58′ Jarosz), Molski, Kalinowski, Giełażyn, Famulak, Furman, Fiedorowicz, Ruszczyk (32′ Woźniak), Jambrzycki (75′ Ołów).

Żółte kartki: Cieślak, Michalik B. – Woźniak, Kalinowski.
Sędzia: Tomasz Lewandowski (ŁZPN)
Widzów: 150