Początek przygotowań – zmiana trenera

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po krótkim urlopie powrócił do treningów. Nowodworzanie rozpoczęli przygotowania nieco wcześniej, ze względu na planowane rozegranie zaległych meczów okręgowego Pucharu Polski.

W pierwszy zajęciach uczestniczyli: Bartłomiej Niezgoda, Mateusz Prus, Patryk Cieślak, Radosław Kamiński, Karol Drwęcki, Sebastian Cuch, Mateusz Długołęcki, Kamil Tlaga, Bartosz Michalik, Hubert Michalik, Piotr Basiuk, Krystian Pomorski, Piotr Kusiński, Arkadiusz Ciach, Kamil Wiśniewski, Mateusz  Świderski, Paweł Puchacz i Miłosz Górski.

Zabrakło Rafała Maciejewskiego, Mateusza Kwiatkowskiego i Emila Moźdżonka, którzy zmagają się z drobnymi kontuzjami oraz Titasa Milašiusa, który mierzy się z litewską maturą.

Podjęto decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym pierwszy trenerem – Markiem Brzozowskim. Brzozowski od początku 2019 roku poprowadził Świt w 36 meczach ligowych oraz 1 pucharowym. 15 meczów zwyciężył, 10 zremisował oraz 12 przegrał. W ubiegłym sezonie Świt pod jego wodzą zakończył ligowe zmagania ze względu na epidemię SARS-CoV-2 po 19. kolejce na 4. miejscu w III lidze gr. I. Bardzo dziękujemy trenerowi za współpracę oraz życzymy dalszego rozwoju i sukcesów piłkarskich!

Pełniącym obowiązki pierwszego trenera będzie dotychczasowy II trener – Mariusz Miecznikowski, natomiast funkcję asystenta będzie pełnił trener przygotowania motorycznego w Akademii Piłkarskiej Świtu – Michał Drewnowski.