Piękne bramki, ale porażka  |  Pilica – Świt 3:1 (3:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ w ubiegłą sobotę na wyjeździe walczącej o utrzymanie Pilicy Białobrzegi 1:3. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył w 90. minucie Jacek Tkaczyk.


Trener Mariusz Miecznikowski zdecydował się na kolejne zmiany i wprowadził do składu młodych zawodników. Od początku meczu w bramce Świtu stanął Marceli Wasilko, a w obronie znaleźli się Jerzy Munik, Sebastian Cuch oraz Hubert i Bartosz Michalikowie. Warto również zaznaczyć, że w 72. minucie Marcela Niesłuchowskiego zmienił wychowanek Świtu – Arkadiusz Giżyński, dla którego był to debiut w pierwszym zespole.

Mimo porażki 1:3, wszystkie bramki były wyjątkowej urody. W 6. minucie po rozegraniu rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym Świtu, piłkę opanował Bartosz Zawadzki i strzałem z 18-stu metrów pokonał Marcelego Wasilko. Ten sam zawodnik w 19. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców. Po centrze z prawego skrzydła i interwencji nowodworskich defensorów do piłki dopadł Zawadzki i strzałem po ziemi z podobnej odległości podwyższył prowadzenie Pilicy. Ostatnia bramka dla gospodarzy padła w 25. minucie. Piłka została zagrana na prawe skrzydło do niepilnowanego Damiana Winiarskiego, ten zszedł do środka i z 16-stu metrów strzałem lewą nogą w samo okienko strzelił trzeciego gola.

W drugiej połowie nowodworzanie przeważali, a brakowało ostatniego podania. Honorową bramkę udało się zdobyć dopiero w doliczonym czasie. Po akcji pozycyjnej Szymon Kuźma wyłożył piłkę do Jacka Tkaczyka, a ten bardzo mocnym strzałem z 20-stu metrów pokonał Filipa Adamczyka.

Kolejny mecz Świt rozegra w środę, 1 czerwca o godz. 17:00. Przed własną publicznością Biało-Zieloni zmierzą się z Mamrami Giżycko.

Pilica Białobrzegi – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (3:0)
Bramki: Bartosz Zawadzki 6′, 19′, Damian Winiarski 25′ – Jacek Tkaczyk 90′.

Pilica: Filip Adamczyk – Maciej Kencel, Bartosz Zawadzki, Patryk Walasek, Olaf Uziębło, Igor Karczakowski (88′ Damian Król), Bartosz Michalski (14′ Kacper Klinicki), Marcin Rawski, Stanisław Muniak (65′ Marcin Bykowski), Damian Winiarski (88′ Kamil Czarnecki), Kacper Pankowski (88′ Jakub Strzałkowski).

Świt: Marceli Wasilko – Jerzy Munik, Sebastian Cuch (46′ Jewhen Radionow), Bartosz Michalik, Hubert Michalik, Yaroslav Yampol (72′ Piotr Basiuk), Szymon Kuźma, Łukasz Sosnowski, Jacek Tkaczyk, Jan Nawotczyński, Marcel Niesłuchowski (72′ Arkadiusz Giżyński).

Żółte kartki: Bykowski – Nawotczyński.
Sędzia: Gerard Gawron (Mielec)