Pewne zwycięstwo  |  Świt – Wissa Szczuczyn 4:1 (3:0) [zdjęcia, bramki]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył w meczu z Wissą Szczuczyn 4:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Yaroslav Yampol (2), Szymon Kuźma i Arkadiusz Gajewski.

W barwach Świtu zadebiutował Yampol, który już w 25 sekundzie meczu zdobył pierwszą bramkę. Nowodworzanie podwyższyli prowadzenie w 25. minucie. Z lewego skrzydła do wchodzącego Szymona Kuźmy dośrodkował Jan Nawotczyński, a pomocnik Świtu wykorzystał okazję. Kolejny gol  padł kilka minut później. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karny zgrał Kuźma, a Arkadiusz Gajewski pewnym strzałem pokonał Huberta Gostomskiego.

Po zmianie stron w 67. minucie drugą żółta kartką został ukarany Bartosz Michalik i Świt musiał dokończył mecz w dziesięciu. Minutę później nowodworzanie wyprowadzili kontrę. Kuźma zagrał do wychodzącego sam na sam Yampola, a ten zaliczył swoje drugie trafienie w spotkanie. Goście zdołali strzelić honorowego gola. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Tercjak.

Kolejne spotkanie Biało-Zieloni zagrają w najbliższą sobotę. O godz. 15:00 na wyjeździe zmierzą się z Unią Skierniewice.

fot. Lewy Photo

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Wissa Szczuczyn 4:1 (3:0)
Bramki: Yaroslav Yampol 1′, 68′, Szymon Kuźma 21′, Arkadiusz Gajewski 29′ – Łukasz Tercjak 80′.

Świt: Albert Posiadała – Radosław Kamiński, Sebastian Cuch, Hubert Michalik, Szymon Kuźma (81′ Jerzy Munik), Arkadiusz Gajewski (81′ Marcel Niesłuchowski), Jacek Tkaczyk, Patryk Cieślak (74′ Jacek Ruciński), Yaroslav Yampol, Bartosz Michalik, Jan Nawotczyński (74′ Filip Kowalczyk).

Wissa: Hubert Gostomski – Mateusz Peda, Michał Kosikowski (46′ Kamil Sakowicz), Emil Łupiński, Łukasz Tercjak, Karol Buzun (36′ Damian Toczydłowski), Wojciech Zalewski (89′ Daniel Samluk), Oskar Osipiuk, Jakub Jarmołowicz (89′ Filip Dojlida), Patryk Koncewicz, Jakub Tomar.

Żółte kartki: Bartosz Michalik x2 (67′) – Mateusz Peda, Kamil Sakowicz.
Sędzia: Łukasz Buda (Pomorski ZPN).