Okazałe zwycięstwo! Świt – Broń Radom 5:1!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w przedostatnim meczu sezonu przy ul. Sportowej 66 wysoko wygrał z Bronią Radom, bo aż 5:1! Bramki dla Biało Zielonych zdobyli: Kamil Tlaga, Marcin Kozłowski, Hubert Michalik i Rafał Maciejewski.

Nowodworzanie wyszli na prowadzenie już w 7. minucie meczu. Dośrodkowanie Rafała Maciejewskiego wykorzystał Kamil Tlaga, który nieco nieczysto uderzył piłkę, ale ta wtoczyła się do bramki Broni. Środkowy fragment pierwszej połowy należał do przyjezdnych. W 26. minucie w sytuacji sam na sam Mateusz Prus wytrącił piłkę napastnikowi Broni, a dobitka Konrada Paterka powędrowała nad bramką. Cztery minuty później Prus ponownie wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam, broniąc strzał Dominika Leśniewskiego.

W 37. minucie Biało-Zieloni podwyższyli prowadzenie. Ponownie dobrze asystował Maciejewskiego, podając do Marcina Kozłowskiego, który zaś minutę wcześniej zmienił kontuzjowanego Pawła Broniszewskiego, a ten nie zmarnował sytuacji.

Kolejny gol padł w 69. minucie. Po raz trzeci kolegę z drużyny obsłużył Maciejewski. Tym razem zagrał do Huberta Michalika, który z bliskiej odległości podwyższył na 3:0. Minutę po tym golu w rolę asystującego wcielił się Michalik. Po jego dośrodkowaniu obrońcy Broni wybili piłkę, a do niej doszedł Kozłowski, który przełożył ją na lewą nogę i pewnym strzałem zdobył czwartą bramkę dla Świtu.

W 77. minucie autor trzech asyst, który w poniedziałek 10 czerwca obchodzi 25. urodziny – Rafał Maciejewski, postanowił sam strzelić. Po centrze Kamila Tlagi zdobył piątego gola dla Świtu. Osiem minut przed końcem błąd obrońców Świtu wykorzystał Przemysław Nogaj, który zdobył dla Broni honorowego gola.

Nowodworzanie na trzy kolejki przed końcem sezonu są niemal pewni utrzymania. Nad strefą spadkową utrzymują 8 punktów przewagi. Następne spotkanie podopieczni trenera Marka Brzozowskiego zagrają w najbliższy piątek. O godz. 19.00 na wyjeździe zmierzą się z Polonią Warszawa.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Broń Radom 5:1 (2:0)

Bramki: Kamil Tlaga 7′, Marcin Kozłowski 37′, 70′, Hubert Michalik 69′, Rafał Maciejewski 77′ – Przemysław Nogaj 82′

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski, Ostrowski, Broniszewski (36′ Kozłowski), Tlaga (77′ Śledziewski), Napora (64′ Michalik), Wiśniewski, Basiuk (79′ Szulkowski), Maciejewski.

Broń: Młodziński – Gorczyca, Góźdź, Kupiec, Sala, Imiela (79′ Śliwiński), Czarnecki (79′ Goliasz), Leśniewski (57′ Nogaj), Czarnota (57′ Więcek), Paterek, Wicik.

Żółte kartki: Gorczyca, Wicik.

Widzów: 250

fot. Wojciech Lewandowski