Na koniec derbowe zwycięstwo! Świt wiceliderem!  |  Legionovia – Świt 1:2

Derbowym zwycięstwem nowodworzanie zakończyli sezon 2020/21. W ubiegła sobotę pokonali 2:1 Legionovię Legionowo i uplasowali się na 2. miejscu III ligi.

Mecz rozpoczął się jednak szczęśliwie dla gospodarzy. W 20. minucie bramkę dla Legionovii zdobył Andrzej Trubeha. Biało-Zieloni losy meczu odmienili dopiero po przerwie. W 61. minucie wyrównującego gola strzelił Łukasz Sosnowski. Kilka minut później nieszczęśliwie do własnej bramki trafił Piotr Bujak i zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki miłym akcentem zakończył rozgrywki III ligi gr. 1. W rundzie mistrzowskiej nowodworzanie zaliczyli tylko 1 remis i 1 przegraną i aż 12 razy zwyciężyli. Ostatecznie z dorobkiem 74 punktów uplasowali się na 2. miejscu.

fot. Lewy Photo

Legionovia Legionowo – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:0)

Bramki: Trubeha 20′ – Sosnowski 61′, Bujak (s) 68′.

Legionovia: Błesznowski – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek, Koziara, Zjawiński (75′ Dobrogost), Bajdur, Kluska, Trubeha (75′ Papazjan).

Świt: Lemanowicz – Kamiński, Cuch, Drwęcki, Cieślak, Wiśniewski, Kuźma (80′ Bykowski), Sosnowski, Michalik B., Niesłuchowski (46′ Tkaczyk), Ciach (54′ Drewnowski).

Żółte kartki: Błesznowski, Zjawiński.

Sędzia: Krzysztof Kapela (W-M ZPN)