Minimalna porażka | Lechia Tomaszów Maz. – Świt 1:0 (0:0) [zdjęcia]

W środę (15 marca) ulegliśmy Lechii Tomaszów Mazowiecki 0:1. Było to zaległe spotkanie 18. kolejki.

W porównaniu do meczu z Sokołem Ostróda, trener Mariusz Miecznikowski nie mógł skorzystać z Jakuba Zborowskiego, Łukasza Sosnowskiego i Yaroslava Yampola. Wszyscy trzej zawodnicy pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Spotkanie od pierwszy minut było bardzo wyrównanie, choć w pierwszej połowie klarowniejsze sytuacje stworzyli sobie gospodarze.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nowodworzanie im bliżej końca tym zacieklej próbowali najpierw wyjść na prowadzenie, a po straconej bramce w 66. minucie, doprowadzić do wyrównania. Wspomniany gol dla gospodarzy padł po błędzie obrony Świtu, a egzekutorem okazał się Bartosz Snopczyński. Mimo starań, tym razem Biało-Zieloni musieli uznać wyższość rywali.

Okazja do rewanżu już w najbliższą sobotę. Zawodnicy z Nowego Dworu zmierzą się na wyjeździe o 15:00 z Ursusem Warszawa.

18. kolejka – III liga gr. I (zaległy)
RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0)
Bramki: 66′ Bartosz Snopczyński.

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Kamil Lewiński, Artur Dunajski, Michał Mikołajczyk, Jakub Król, Marcel Myszka, Klim Morenkov, Eryk Kaproń, Kamil Szymczak, Bartosz Snopczyński, Kacper Bąk (62′ Artur Amroziński).

Świt: Michał Kot – Kamil Wiśniewski (67′ Hubert Michalik), Antoni Bednarek (77′ Sebastian Cuch), Radosław Kamiński, Mateusz Broda, Łukasz Buczkowski, Szymon Kuźma (77′ Jacek Tkaczyk), Andrij Yampol, Piotr Basiuk, Jewgen Radionow (77′ Marcel Niesłuchowski), Arkadiusz Ciach (67′ Arkadiusz Gajewski).

Żółte kartki: Kamiński, Broda, Buczkowski (Świt).
Sędzia: Jakub Dmuch (Trzebnica).
Widzów: 150.

autor: Adam Szabłowski