Lider na kolanach! Świt – Widzew 2:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał przed własną publicznością lidera III ligi – Widzew Łódź, 2:1! Zwycięstwo dla Biało-Zielonych zapewnili Krystian Pałczyński i Marcin Kozłowski.

Pierwsze kilkanaście minut to piłkarskie szachy w wykonaniu obu ekip, lecz to gospodarze byli groźniejsi pod polem karnym przeciwników. W 8. minucie groźnie dośrodkował Paweł Broniszewski, ale strzał Krystiana Pałczyńskiego minął bramę strzeżoną przez Patryka Wolańskiego. Goście groźnie zaatakowali dopiero w 28. minucie gry. Piłkę w środku pola przejął Demjan, dograł do Marka Zuziaka, lecz ten strzelił wysoko ponad bramką Mateusza Prusa. W 40. minucie Świt wyszedł na prowadzenie, dośrodkowanie z prawej strony Radosława Śledziewskiego wykorzystał Pałczyński i strzałem głową dał prowadzenie nowodworzanom. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy próbowali doprowadzić do remisu. Po raz kolejny swojej szansy w tym spotkaniu próbował Demjan, lecz jego strzał zblokowali obrońcy Świtu. W 63. minucie spotkania na tablicy wyników widniał remis. Dośrodkowanie zawodnika Widzewa chciał złapać Prus, lecz piłka wypadła z jego rąk. Dopadł do niej Demjan, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Taki stan rzeczy nie trwał długo. W 70. minucie Marcin Kozłowski uszczęśliwił kibiców w Nowym Dworze. Strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik meczu na 2:1 dla biało-zielonych. Po tym golu Widzew ruszył zdecydowanie do ataku, ale jego rozpaczliwe próby zagrożenia bramce Świtu dobrze bronili defensorzy gospodarzy.

Pierwszy mecz Świtu w tym sezonie pokazał, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy i trzeba będzie się z nimi liczyć w każdym spotkaniu. Kolejny mecz nowodworzanie rozegrają 24 marca na wyjeździe z MKS-em Ełk.

Opis meczu: Rafał Gadzała – NoToSport.pl, fot. Wojciech Lewandowski – NoToSport.pl

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Widzew Łódź 2:1 (1:0)
40′ Pałczyński, 70′ Kozłowski – 63′ Demjan

Świt: Prus – Pietroń, Drwęcki, Kamiński, Pomorski – Pałczyński, Broniszewski, Basiuk (46′ Gabrych), Kozłowski, Steć (73′ Wolski) – Śledziewski

Widzew: Wolański – Kozłowski, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Mąka (71′ Miller), Kristo, Kwiek (80′ Kazimierowicz), Zuziak (46′ Michalski) – Stanek (63′ Pieńkowski), Demjan

Żółte kartki: Broniszewski, Steć, Dankowski – Kozłowski

Widzów: 900