Inauguracja na „piątkę”! | Świt – Sokół Ostróda 5:0 (2:0) [zdjęcia]

W ubiegłą sobotę w meczu 19. kolejki III ligi pokonaliśmy na własnym stadionie Sokoła Ostródę 5:0! Gole dla Biało-Zielonych strzelili Yaroslav Yampol (2), Jewhen Radionow, Arkadiusz Ciach i Marcel Niesłuchowski.

Wstępnie mieliśmy zainaugurować rundę wiosenną 5 marca w meczu wyjazdowym z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Ze względu na zły stan boiska, spotkanie zostało przełożone na 15 marca. Tym samym powróciliśmy do ligowych rozgrywek w meczu przed własną publicznością 11 marca, podejmując Sokoła Ostródę.

Nowodworzanie rozpoczęli koncertowo. Już w 7. minucie Yaroslav Yampol zdobył pierwszą bramkę strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Na drugiego gola, kibice musieli poczekać do końca pierwszej połowy. W 45. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Zborowskiego i zgraniu Jewhena Radionowa, prowadzenie podwyższył także Yaroslav Yampol.

Po zmianie stron padły kolejne gole. W 50. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Sosnowskiego, głowa do bramki gości trafił Radionow. Cztery minuty później po prostopadły podaniu Andrija Yampola na 4:0 trafił Arkadiusz Ciach. Bardzo dobry występ podsumował w 90. minucie Marcel Niesłuchowski zdobywając piątą bramkę.

Kolejny mecz zagramy już w środę z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Następnie zmierzymy się także na wyjeździe w sobotę, 18 marca z Ursusem Warszawa.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

19. kolejka – III liga gr. I (boczne boisko)
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – OKS Sokół Ostróda 5:0 (2:0)
Bramki: 7′, 45′ Yaroslav Yampol, 50′ Jewhen Radionow, 54′ Arkadiusz Ciach, 90′ Marcel Niesłuchowski.

Świt: Michał Kot – Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Mateusz Broda, Kamil Wiśniewski, Andrij Yampol (65′ Łukasz Sosnowski), Piotr Basiuk (83′ Jan Nawotczyński), Yaroslav Yampol (65′ Szymon Kuźma), Jakub Zborowski, Jewhen Radionov (65′ Arkadiusz Gajewski), Arkadiusz Ciach (83′ Marcel Niesłuchowski).

Sokół: Norbert Florczak – Szymon Dowgiałło, Tomasz Porębski, Adrian Morawski, Maksim Kwiencer, Michał Kiełtyka (46′ Szymon Szałkowski), Łukasz Mościcki, Łukasz Święty, Mateusz Furman, Artem Lehostajew (46′ Adam Stefański), Damian Lubak.

Sędzia: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)
Widzów: 150