Zwycięstwem kończymy sezon

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Sokoła Aleksandrów Łódzki 3:0 w meczu kończącym rozgrywki III ligi. Bramki dla nowodworzan strzelali Marcin Kozłowski oraz dwukrotnie Mariusz Gabrych.

Gospodarze od początku meczu byli stroną dominującą, lecz nie udało im się strzelić gola. Piłka po ich strzałach lądowała obok bramki albo odbijała się od obrońców Świtu. W 18. minucie Świt za sprawą Marcina Kozłowskiego wyszedł na prowadzenie. Sędzia po zagraniu piłki ręką przez Aleksandra Ślęzaka wskazał na jedenastkę, którą na raty wykorzystał Kozłowski.

W 25. minucie idealną paradą wykazał się Mateusz Prus, który w sytuacji sam na sam popisał się świetną interwencją. Sokół, który prowadził grę i starał się doprowadzić do wyrównania w 40. minucie gry musiał wyjmować piłkę z siatki po raz drugi. Mariusz Gabrych w pojedynku sam na sam z Michałem Brudnickim bez problemów podwyższył na 2:0.

W drugiej części meczu ponownie  gospodarze prowadzili grę, ale brakowało skuteczności pod bramką Prusa. W 62. minucie Gabrych po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Tym razem wygrał pojedynek siłowy z Jakubem Szarpakiem i Tomaszem Bogołębskim i strzelił na 3:0. Chwilę później Garbych powinien ustrzelić hat-tricka, ale przeszkodził mu w tym słupek. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to Świt mógł cieszyć się ze zwycięstwa na koniec sezonu.

Nowodworzanie zakończyli rozgrywki na 8. miejscu z dorobkiem 49 punktów.

Źródło: NoToSport.pl