W Łomży bez punktów

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał 1:2 w wyjazdowym meczu 30. kolejki III ligi z broniącym się przed spadkiem ŁKS-em 1926 Łomża. Jedynego gola dla Biało-Zielonych strzelił Michał Steć.

Spotkanie rozpoczęło się pechowo. Już w 2. minucie gospodarze wyszli z groźnym kontratakiem i tuż przed polem karnym Sebastian Cuch sfaulował Rafała Mackowskiego. Rzut wolny wykonał Marcin Świderski i strzałem w boczną siatkę pokonał Mateusza Prusa. Nowodworzanie doprowadzili do remisu 12 minut później. Egzekutorem rzutu wolnego z około 24 metrów okazał się Michał Steć, który po lekkim trąceniu piłki przez Marcina Kozłowskiego trafił w samo okienko bramki ŁKS-u.

W przerwie trenerzy obu zespołów nie zdecydowali się na żadne zmiany. W 59. minucie dobrą akcję rozpoczęli miejscowi, jednak Rakowski został zapędzony do prawego narożnika boiska. Wycofał piłkę do Damiana Gałązki, który wbiegł w pole karne i ponownie dał prowadzenie gospodarzom. Wprowadzeni kolejno w 68. i 78. minucie Paweł Broniszewski i Marcel Smardzewski nie zdołali odmienić losów meczów i ostatecznie 3 punktu zostały w broniącej się przed spadkiem Łomży.

Świt kolejny mecz rozegra już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00. Zmierzy się z wiceliderem III ligi grupy I – Lechią Tomaszów Mazowiecki.