Sparing 5: Pogoń Grodzisk Maz. – MKS Świt 1:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki minimalnie uległ czwartoligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki 0:1.

W pierwszej części gry nowodworzanie mieli przewagę. Pogoń nie bywała często pod bramką nowodworzan. Świt stworzył sobie kilka groźnych sytuacji, jednak w najlepszej z nich Hubert Michalik faulowany był tuż przed polem karnym. Sędzia podyktował rzut wolny, jednak strzał Krystiana Pomorskiego ze stałego fragmentu gry został podbity przez skaczących w murze zawodników.

Po zmianie stron wśród Biało-Zielonych na murawę wybiegła inna dziesiątka zawodników z pola. Nowodworzanie cały czas mieli optyczną przewagę, jednak w wyprowadzanych akcji często brakowało dokładności. Najwięcej zagrożenia Świt stworzył po akcjach oskrzydlających, jednak ostatecznie nie udało się znaleźć drogi do bramki gospodarzy. Ci w swoich atakach byli skuteczni. Wykorzystali bowiem jedną z dwóch groźnych sytuacji w drugiej połowie.

W tym spotkaniu trener Kleniewski testował pięciu zawodników. Dwójka z nich to pochodzący z Płocka pomocnicy – Filip Januszczak i Seweryn Truskolaski., a także boczny pomocnik, napastnik oraz bramkarz.

Źródło: NoToSport.pl (M. Kulesza)

Sparing 5

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0

I połowa: Prus (30′ Antoniuk) – Śledziewski, Drwęcki, Skubisz, Pietroń – Wiśniewski, Pomorski, Steć, Filip Januszczak, Michalik – zawodnik testowany.

II połowa: Antoniuk (65′ zawodnik testowany) – Perzyna, Cuch, Kamiński, Piwowarek (Ciesielski) – zawodnik testowany, Kozłowski, Seweryn Truskolaski, Krystian Pałczyński, Piotr Basiuk – Rafał Maciejewski.