Sokół – Świt 2:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zasłużenie  w sobotę z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:2. Nowodworzanie nie stworzyli sobie praktycznie żadnej szansy na zdobycie bramki i są co raz bliżej strefy spadkowej III ligi gr. I.

Sokół był  faworytem sobotniego spotkania i było już to widać na samym początku meczu. Już w 1. minucie dobre podanie ze środka pola otrzymał Dawid Cempa, ale jego strzał odbił się od Mateusza Prusa. Nowodworzanie próbowali się zrewanżować strzałami Karola Drwęckiego i Marcina Kozłowskiego, ale obie te próby minęły bramkę gospodarzy.

W 31. minucie doszło do sporej kontrowersji  w polu karnym Świtu. Przy wybijaniu piłki przez Drwęckiego sędzia dopatrzył się nakładki i podyktował „jedenastkę” dla Sokoła, którą na bramkę zamienił Cempa. Chwilę później gospodarze mieli szansę na podwyższenie wyniku, jednak minimalnie pomylił się Michał Miller. Do przerwy Świt schodził pokonany 0:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy chcieli szybko wyrównać. Gdy wydawało się, że to Świt ma inicjatywę i zaraz doprowadzi do wyrównania, bramkę zdobyli zawodnicy Sokoła. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Aleksander Ślęzak, który bez problemów wbił piłkę głową z bliskiej odległości. W 68. minucie Świt mógł i powinien zdobyć bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie wykorzystał  Konrad Rudnicki, który pomylił się w prostej sytuacji i nie wpakował piłki do siatki z 5-tego metra. Nowodworzanie w tym meczu słabo wyglądał jakościowo pod kątem piłkarskim, co potwierdził Rafał Kleniewski na pomeczowej konferencji prasowej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to Sokół mógł sobie dopisać 3 punkty do ligowego dorobku i umocnić się na pozycji lidera III ligi.

Przed podopiecznymi Rafała Kleniewskiego czeka teraz tydzień treningów. W następną sobotę do Nowego Dworu przyjeżdża Ruch Wysokie Mazowieckie, a patrząc na dyspozycję nowodworzan, czeka ich kolejny trudny mecz.