Hokejowe zwycięstwo z Pelikanem

W niedzielne przedpołudnie piłkarze Świtu Nowy Dwór zmierzyli się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. To spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się o godzinie 11:15. Podobnie jak w meczu przeciwko Victorii Sulejówek w Łowiczu również padło 7 bramek.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 20. minucie Robert Kowalczyk pokonał Mateusza Prusa płaskim uderzeniem po ziemi. Nie cieszyli się z prowadzenia jednak zbyt długo. 5 minut później Świt miał rzut wolny w odległości 40. metrów do bramki. Bramkarz Pelikana wyszedł do dośrodkowania jednak lepszy okazał się kapitan nowodworzan Karol Drwęcki, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Wynik na 2:1 podwyższył Mariusz Gabrych. Biało-zieloni dośrodkowywali z rzutu rożnego. Klaudiusz Kurek wypiąstkował piłkę, a  ta spadła na 11. metr wprost pod nogi napastnika Świtu. Ten niewiele się zastanawiając uderzył z woleja nie do obrony.

Na kolejne trafienie przyszło czekać aż do 63. minuty. Wówczas Pelikan doprowadził do wyrównania. Po stałym fragmencie gry w polu karnym Świtu zrobiło się zamieszanie, które wykorzystał Piotr Gawlik. Nowodworzanie jednak nie poddawali się, a kolejne dwa trafienia zdobył Gabrych. Tym samym napastnik Świtu skompletował hat-tricka. W 79. minucie Biało-zieloni mieli kolejny rzut rożny. Najwyżej w polu karnym wyskoczył właśnie Gabrych, który uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później Gabrych przymierzył w samo okienko z 25. metrów i było już 4:2.

W samej końcówce Pelikan zdobył bramkę kontaktową, ale to było wszystko na co było tego dnia stać zawodników gospodarzy.

Po tym zwycięstwie Świt zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 43 punktów. Następne spotkanie podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego rozegrają w sobotę 19 maja. Podejmą wówczas przed własną publicznością zespół warszawskiej Polonii. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 18:00.

Źródło: Wojciech Lewandowski NoToSport.pl

Pelikan Łowicz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:4 (1:2)

Bramki: Robert Kowalczyk 20′, Piotr Gawlik 63′, Grzegorz Wawrzyński 83′ – Karol Drwęcki 25′, Mariusz Gabrych 30′, 79′, 81′

Pelikan: Klaudiusz Kurek – Grzegorz Wawrzyński, Piotr Gawlik, Daniel Bończak – Jakub Bistuła (56′ Tomasz Dąbrowski), Krystian Mycka (90′ Maciej Balik), Princewill Okachi, Daniel Dybiec, Kamil Kuczak (56′ Michał Wrzesiński) – Robert Kowalczyk, Rafał Parobczyk.

Świt: Mateusz Prus – Radosław Kamiński, Krystian Pomorski, Karol Drwęcki, Michał Steć (74′ Konrad Perzyna), Paweł Broniszewski, Mariusz Gabrych, Marcin Kozłowski (90′ Sebastian Cuch), Krystian Pałczyński (74′ Kamil Wolski), Mateusz Pietroń, Radosław Śledziewski (46′ Konstantyn Ślęzak).

Żółta kartka: Michał Steć (Świt).