Victoria pokonana! 8 mecz bez porażki

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył na wyjeździe z Victorią Sulejówek 2:1. Nowodworzanie dzięki wygranej utrzymali 11. miejsce w tabeli i zaliczyli ósmy mecz bez porażki.

Od pierwszych minut przewaga była po stornie gospodarzy. Victoria potrafiła utrzymać się przy piłce i zagrozić bramce Mateusza Prusa, który musiał mieć się na baczności. W 18. minucie gospodarze dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym Świtu wyskoczył Wojciech Gorczyca i strzałem głową otworzył wynik meczu.

Nowodworzanie w dalszej części gry głównie się bronili. Victoria grała w piłkę, a Świt musiał biegać i mądrze się przesuwać. To się udawało, jednak próżno było szukać akcji ofensywnych w wykonaniu "Biało-Zielonych". Mariusz Gabrych sfrustrowany takim stanem rzeczy cofnął się pod własne  pole karne. Napastnik Świtu odebrał piłkę i wydawało się, że wyprowadzi dobry atak. W końcowej fazie akcji szybsi okazali się jednak defensorzy Victorii.

W 43. minucie szczęście po raz pierwszy uśmiechnęło się do Świtu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkarz Victorii minął się z piłką, ta odbiła się od głowy Sebastiana Cucha i wpadła do bramki. Na przerwę dzięki temu oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

W drugiej odsłonie Świt wyszedł jakby odmieniony. Po raz drugi z rzędu zawodnicy Świtu wyglądali dużo lepiej. Nowodworzanie próbowali grać w piłkę, co momentami się udawało. W 58. minucie kolejny fatalny błąd popełnił Mateusz Łysik. Bramkarz Victorii zagrał piłkę wprost pod nogi Kamila Wiśniewskiego. Skrzydłowy Świtu popatrzył, gdzie ustawieni są koledzy, zagrał do wbiegającego w pole karne Marcina Kozłowskiego, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki.

Do końca meczu Świt mądrze ustawiał się w defensywie. Victoria nie miała jednak pomysłu na to, jak zagrozić bramce Mateusza Prusa. Mimo tego, że końcówka należała zdecydowanie do Victorii, która często atakowała, to nie udało jej się doprowadzić do remisu i cenne 3 punkty wróciły do Nowego Dworu.

Kolejny mecz Świt rozegra w sobotę 18 listopada na własnym stadionie z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mecz ten zaplanowano na godzinę 16:00. Będzie to jednocześnie ostatnie spotkanie Świtu w rundzie jesiennej.