Zwycięska pogoń Biało-Zielonych. Świt - Sokół Ostróda 2:1

W sobotnim meczu 15. kolejki III ligi, nowodworzanie zwyciężyli z Sokołem Ostróda 2:1. Bramki na wagę 3 punktów zdobyli Marcin Kozłowski i Kamil Wiśniewski.

Trener Rafał Kleniewski przed meczem miał nie lada zagadkę. Z kadry  wypadli Mateusz Dara i Karol Drwęcki. O ile pierwszy powróci do drużyny już od następnego meczu, o tyle Karola Drwęckiego już nie zobaczymy w tej rundzie. Kapitan Świtu w spotkaniu przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki został ukarany czwartą żółta kartką (1 mecz pauzy) oraz czerwoną, za która Wydział Dyscypliny Podlaskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył mu karę dwóch meczów przerwy. W zamian w wyjściowej jedenastce pojawili się Konrad Perzyna i Miłosz Turewicz.

Początek spotkania i cała pierwsza połowa nie zwiastowała zwycięstwa nowodworzan. Goście objęli prowadzenie już w 14. minucie po golu Adriana Wójcika. Sokół sprawiał wrażenie dokładniejszych i groźniejszych, a nowodworzanie zdołali oddać zaledwie dwa niecelne strzały za sprawą Mariusza Gabrycha.

W przerwie meczu musiało paść sporo gorzkich słów w szatni gospodarzy. Od początku drugiej połowy miejscowi napierali na bramkę Macieja Bąbla, a podopieczni Sławomira Majaka słabli w oczach. Pierwsze efekty przyszły już po dziesięciu minutach. Do wyrównania doprowadził Marcin Kozłowski.  Ten sam zawodnik miał jeszcze kilka okazji, po których mógł zdobyć zwycięską bramkę, jednak drugi gol Świt strzelił w 82. minucie. Po odbiorze w środku pola i indywidualnej akcji bohaterem meczu został Kamil Wiśniewski. Mimo, że przyjezdni dążyli do remisu, to ostatecznie 3 punkty zostały w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nowodworzanie kolejny meczy rozegrają 10. listopada o godz. 19.00. Na wyjeździe w Sulejówku zmierzą się z tamtejsza Victorią.

WIĘCEJ O MECZU NA NoToSport.pl - Oficjalny Partner Medialny Świtu

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Ostróda 2:1 (0:1)

Bramki: Marcin Kozłowski 57', Kamil Wiśniewski 82' - Adrian Wójcik 14'

Świt: Mateusz Prus - Sebastian Cuch, Michał Steć, Paweł Broniszewski, Mariusz Gabrych (85' Piotr Basiuk), Marcin Kozłowski (90' Radosław Śledziewski), Konrad Perzyna, Krystian Pałczyński (85' Kamil Wolski), Miłosz Turewicz, Kamil Dankowski, Kamil Wiśniewski