Forma wróciła! MKS Świt - Pelikan Łowicz 4:1 (2:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w meczu 11. kolejki III ligi pokonał na własnym bosiku Pelikana Łowicz 4:1. Bramki dla nowodworzan strzelali Kamil Wiśniewski, Mariusz Gabrych i dwukrotnie Marcin Kozłowski.

Już na począku meczu Świt dobrze zaatakował. Nowodworzanie nie potrafili jednak wykrzystać swoich sytuacji. Goście powoli zaczęli nieśmiało odpowiadać, jednak nie byli w stanie skutecznie zagrozić bramce Mateusza Prusa. Nowodworzanie po raz pierwszy błąd łowickiej defensywy wykorzystali w 19. minucie. Biało-Zielonych na prowadzenie wyprowadził Kamil Wiśniewski, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, a następnie minął wychodzącego bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Minęło kolejne 19 minut i Świt prowadził już 2:0. Również i tym razem był to efekt świetnego podania, za linię defensywy zespołu z Łowicza. Tym razem wychodzącego Daniela Malinę pokonał Marcin Kozłowski.

Po zmianie stron nowodworzanie mocno zaatakowali. Pelikan był zepchnięty do defensywy, a swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Marcin Kozłowski. Nowodworzanie zbiegiem czasu powoli zwalniali tempo gry, jednak cały czas kontrolowali sytuację na boisku. Defensywie zespołu Rafała Kleniewskiego przydarzył się jednak błąd przy stały fragmencie gry. Po rzucie rożnym Mateusza Prusa pokonał Daniel Bończak. Kiedy wydawało się, że końcówka meczu może być nerwowa błyskawicznie zareagował trener Kleniewski, wpuszczająć na boisko Mariusza Gabrycha i Kamila Wolskiego. To włąsnie ten pierwszy w 73. minucie rozwiał wszelkie wątpliwości i podwyższył na 4:1. Świt w końcówce miał jeszcze swoje sytuacje na zdobycie gola, jednak nie wykorzystał ich. W najlepszej znalazł się Konstantyn Ślęzak, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Danielem Maliną.

Było to trzecie zwycięstwo Świt z rzędu. Już za tydzień w sobotę 14 października Świt uda się do Warszawy na mecz z Polonią. Spotkanie przy Konwiktorskiej 6 zaplanowano na godzinę 17:00.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 4:1 (2:0)

Bramki: 18' Kamil Wiśniewski, 38', 49' Marcin Kozłowski, 73' Mariusz Gabrych - 65' Daniel Bończak

Świt: 1. Mateusz Prus, 3. Sebastian Cuch, 6. Karol Drwęcki, 44. Mateusz Dara, 7. Michał Steć (85' 2. Michael Chojnicki), 8. Paweł Broniszewski (60' 15. Kamil Wolski), 10. Marcin Kozłowski, 37. Kamil Wiśniewski (84' 19. Konstantyn Ślęzak), 33. Piotr Basiuk, 5. Przemysław Przysowa, 17. Krystian Pałczyński (60' 9. Mariusz Gabrych).

Pelikan: 1. Daniel Malina, 3. Grzegorz Wawrzyński, 5. Przemysław Bella (80' 22. Daniel Ciechański), 7. Daniel Bończak, 8. Michał Adamczyk (46' 14. Michał Wrzesiński), 11. Fabian Woźniak (70' 16. Jakub Bistuła), 18. Mateusz Kasprzak, 19. Robert Kowalczyk, 20. Bartosz Bujalski, 21. Mateusz Jagiełło, 23. Kamil Kuczak.(58' 6. Sebastian Kaczyński)

on 07 październik 2017