Na początek remisujemy z Wartą Sieradz [WIDEO]

Nowodworzanie zremisowali 2:2 na inaugurację sezonu III ligi. Świt Nowy Dwór Mazowiecki na włąsnym stadionie podzielił się punktami z beniaminkiem ligi - Wartą Sieradz.

Tak NoToSport.pl opisało ten mecz:

Od początku mecz był dość wyrównany jednak to Świt częściej gościł pod polem karnym Warty. Nowodworzanie nie potrafili tego jednak przekuć ma zdobycz bramkową. Najlepszą sytuacje w 22. minucie zmarnował Mariusz Gabrych, który przegrał pojedynek sam na sam. 2 minuty później było już 1:0. Kamil Wolski precyzyjnym strzałem wyprowadził Świt ma prowadzenie. Po stracie gola goście obudzili się, próbując szybko odrobić straty. Nowodworzanie mieli szanse na podwyższenie wyniku, akcje Wolskiego próbował skończyć Wiśniewski, ale na posterunku był Mielcarz, który później odbił dobitkę Gabrycha. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Drugą połowę dobrze rozpoczął Świt. Groźny strzał oddał Kozłowski, lecz piłka minimalnie minęła słupek bramki Warty. W 74. minucie Warta doprowadziła do wyrównania. Błąd obrony Świtu wykorzystał Marcin Kacela, pokonujac strzałem w długi róg Mateusza Prusa. Warta nie cieszyła się długo z remisu. 2 minuty później Mariusz Gabrych wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 88. minucie po raz kolejny na tablicy wyniku widniał remis, drugi raz na listę strzelców wpisał się Kacela. Po meczu widać był niezadowolenie po zawodnikach Rafała Kleniewskiego. Niemal wszyscy schodzili do szatni ze spuszczonymi głowami. Pokazuje to jak wysoko mierzą zawodnicy Świtu oraz to, że wierzą we własne umiejętności.

Okazja do zwycięstwa nadarzy się już we wtorek. Świt w ramach Pucharu Polski zmierzy się na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek tego meczu we wtorek 8 sierpnia o godzinie 19:00.

ZOBACZ SKRÓT MECZU [WIDEO]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Warta Sieradz 2:2 (1:0)

Świt: 1. Mateusz Prus, 2. Michael Chojnicki, 4. Krystian Pomorski, 5. Przemysław Przysowa, 6. Karol Drwęcki, 8. Kamil Wiśniewski (71′ 7. Michał Steć), 9. Mateusz Gabrych, 10. Marcin Kozłowski (’68 13. Mateusz Dara), 15. Kamil Wolski, 25. Kamil Dankowski, 33. Piotr Basiuk W

arta: 1. Maciej Mielcarz, 3. Adrian Klepacz, 7. Łukasz Mitek, 11. Marcin Kobierski, 14. Michał Sitarz, 16. Krzysztof Składowski, 17. Wiktor Płaneta (71′ 21. Jakub Szulc), 19. Sylwester Pawlak, 20.Jarosław Szyc (’58 77. Marcin Kacela), 23. Rafał Swędrowski, 95. Mariusz Zawodziński