PP: Koniec przygody Świtu w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

Świt Nowy Dwór Mazoeicki uległ przed włąsną publicznością I-ligowemu Podbeskidziu Bielsko-Biała 1:3. To oznacza, że nowodworzanie zakończyli "Turniej 1000 drużyn" na etapie 1/16 finału.

Tak NoToSport.pl pisało o tym meczu:

Pierwsze minuty meczu były dość wyrównane. Można było się spodziewać mocnego ataku zespołu Podbeskidzia, ale ku zaskoczeniu, to Świt przeważał w środkowej strefie boiska. Pierwszy atak gości nastąpił w 6. minucie meczu, jednak czujny był bramkarz Biało-Zielonych. Pięć minut później Podbeskidzie wyszło na prowadzenie. Akcję przeprowadził Dimitar Iliev, który podał do Adriana Rakowskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 20. minuta meczu przyniosła wyrównanie za sprawą Krystiana Pomorskiego. Zawodnik popisał się strzałem z 16. metra i ucieszył licznie zgromadzoną publiczność w Nowym Dworze. Po tej bramce do głosu doszli gospodarze m.in. za sprawą strzałów Mariusza Gabrycha czy Marcina Kozłowskiego. Strzał tego drugiego wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Wojciecha Fabisiaka. W 42. minucie „Górale” wyszli ponownie na prowadzenie po rzucie rożnym, z bliskiej odległości do bramki piłkę skierował Mariusz Malec.

Druga połowa nie obfitowała w taką samą ilość klarownych sytuacji, jak pierwsze 45 minut meczu. Gra toczyła głównie w środkowej części boiska. Świt próbował wyrównać, ale brakowało przysłowiowej „kropki nad i”. W 75. minucie Podbeskidzie podwyższyło prowadzenie za sprawą bramki samobójczej gospodarzy. Po stracie trzeciej bramki Świt zdecydowanie ruszył do ataku, jednak nie udało im się zdobyć kontaktowego trafienia.

Po tej porażce przygoda nowodworzan z Pucharem Polski dobiegła końca. Po pokazaniu się na piłkarskiej mapie Polski, Świt czeka powrót na ligowe boiska. W sobotę jeden z ważniejszych meczów w sezonie – wyjazd do Łodzi, by zmierzyć się tam z Widzewem.

Zobacz FOTORELACJE z meczu

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:2)

Świt: 1. Mateusz Prus, 4. Krystian Pomorski, 5. Przemysław Przysowa, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Steć, 9. Mateusz Gabrych, 10. Marcin Kozłowski, 11. Konrad Perzyna, 15. Kamil Wolski, 25. Kamil Dankowski, 33. Piotr Basiuk

Podbeskidzie: 23. Wojciech Fabisiak, 4. Kamil Wiktorski, 11. Łukasz Sierpnia, 26. Valerjis Sabala, 27. Marcin Sierczyński, 31. Łukasz Hanzel, 41. Dimitar Iliev, 90. Adrian Rakowski, 92. Paweł Moskwik, 99. Adrian Pindera