Pogrom na Sportowej! Świt - Odra Opole 5:0 (3:0)

Świt w rundzie wstępnej Pucharu Polski pokonał przed własną publicznością Odrę Opole 5:0! Nowodworzanie tym zwycięstwem sprawili nie lada niespodziankę.

Nowodworzanie wyszli na prowadzenie w 8. minucie po golu Kamila Wolskiego. Na 2:0 w 25. minucie podwyższył Karol Drwęcki po dośrodkowaniu Michała Stecia z rzutu rożnego. Na przerwę Świt schodził jednak z trzy bramkową przewagą. W 38. minucie bowiem Mariusz Gabrych zdobył bramkę na 3:0.

Po zmianie stron Świt nie zwolnił tempa i strzelił jeszcze dwa gole. W 73. minucie Piotr Basiuk po indywiduwalnej akcji podwyższył na 4:0. Ozdobą spotkania było jednak trafienie Marcina Kozłowskiego, który w polu karnym gości przedryblował 4 zawodników rywali i ustalił wynik na 5:0.

Świt już w następnym tygodniu zagra w I rundzie Pucharu Polski, a przeciwnikiem Świtu będzie pierwszoligowa Olimpia Grudziądz.

Świt: 1. Mateusz Prus - 5. Przemysław Przysowa, 25. Kamil Dankowski, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Steć (80, 8. Kamil Wiśniewski) - 11. Konrad Perzyna, 13. Mateusz Dara, 10. Marcin Kozłowski, 15. Kamil Wolski (80, 4. Krystian Pałczyński), 33. Piotr Basiuk - 9. Mariusz Gabrych (86, 3. Sebastian Cuch).

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel - 8. Rafał Brusiło, 2. Václav Cverna, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk (46, 14. Martin Baran) - 11. Mateusz Marzec (77, 16. Bartłomiej Maćczak), 6. Tomasz Wepa, 5. Rafał Niziołek, 88. Marcin Wodecki, 99. Marek Gancarczyk (46, 9. Mateusz Wrzesień) - 20. Szymon Skrzypczak.