Szesnaste ligowe zwycięstwo w sezonie! Świt - Pelikan 3:1 (2:0)

Świt w piątkowy wieczór rozegrał ostatnie spotkanie w sezonie 2016/2017 na własnym boisku. Zawodnicy Świtu ze swoimi kibicami pożegnali się w fantastyczny sposób wygrywając z Pelikanem Łowicz 3:1. Bramki dla Biało-Zielonych strzelali: Krzysztof Napora, Kamil Wolski i po akcji Rafała Maciejewskiego samobójcze trafienie zaliczył Fabian Woźniak.

Mecz się jeszcze na dobre nie rozpoczął, a Świt prowadził już 1:0. Piękną bramkę już w 1. minucie, uderzeniem z dystnasu zdobył Krzysztof Napora. Dla Krzyśka ten gol był szczególny, a zadedykował go swojej żonie i... Zobaczcie sami!

Po 6. minutach było już 2:0. Kolejną bramkę dla Świtu zdobył Kamil Wolski. Po raz kolejny w tej rundzie Świt zdobył gola po dobrze wykonanym rzucie rożnym, a zamykający akcję Kamil Wolski skierował piłkę do pustej bramki.

news

Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się już strzelić gola. Świt był stroną zdecydowanie dominującą. Goście nie byli wstanie zagrozić bramce Mateusza Prusa.

Po zmianie stron ponownie lepiej rozpoczął Świt. Jednak nowodworzanom nie udało się ponownie pokonać Michała Nowaka. Zrobił to dopiero w 87. minucie jego klubowy kolega - Fabian Woźniak. Po świetnym rajdzie prawą stroną Rafała Maciejewskiego i dośrodkowaniu w pole karne, obrońca gości skierował piłkę do własnej bramki. Pelikan odpowiedział minutę później. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Grzegorz Wawrzyński.

Świt tym samym odniósł 16 ligowe zwycięstwo w tym sezonie, a od 8 spotkań jest niepokonany. Kolejny mecz podpieczni trenera Kleniewskiego rozegrają już w najbliższą środę, w Lubawie z tamtejszym Motorem.

Świt: 1. Mateusz Prus - 16. Krzysztof Napora, 25. Kamil Dankowski, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Steć - 24. Dawid Jabłoński (82' 8. Mateusz Argasiński), 2. Konrad Karaszewski (78' 10. Marcin Kozłowski), 4. Krystian Pomorski, 37. Rafał Maciejewski - 9. Piotr Basiuk (82' 13. Mateusz Dara), 15. Kamil Wolski (65' 20. Adrian Gapczyński)

on 10 czerwiec 2017