Passa przerwana, tylko remis z Sokołem. Świt - Sokół Al. Łódzki

Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie 32. kolejki III ligi, grupy I, w którym Świt podejmował na własnym obiekcie Sokół Aleksandrów Łódzki. Tym samym passa sześciu wygranych meczów z rzędu została przerwana, choć to Świt prowadził w tym meczu nie zdołał utrzymać prowadzenia. Jedynego gola dla Biało-Zielonych zdobył w 55. minucie Piotr Basiuk.

Początek tego meczu okazał się bardzo dobry dla przyjezdnych pod względem posiadania piłki, Świt wyszedł dość bojaźliwie i nie miał pomysłu na przejęcie inicjatywy. Problemem przyjezdnych było jedna rzecz - Sokół miał piłkę, ale także nie wiedział co z nią zrobić. Gospodarze po kwadransie przebudzili się z marazmu, ale nie przekuło się to na nic sensownego. Pierwsza połowa nie przyniosła nam żadnej ciekawej sytuacji.

Druga część spotkania za sprawą Piotra Basiuka zaczęła się dobrze - to właśnie młody napastnik Świtu w 55. minucie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, pokonując ładnym, plasowanym strzałem w róg bramki MIchała Brudnickiego.  Prowadziliśmy grę, wymienialiśmy piłkę, ale ciągle tablica wyniku wskazywała 1:0. Kiedy w Nowym Dworze zaczęto nieśmiało myśleć o siódmym zwycięstwie z rzędu, Michał Michałek w 81. minucie rozwiał te marzenia i doprowadził do remisu. W ostatniej doliczonej minucie gry, niezłą sytuację do strzelenia bramki miał Sebastian Cuch i niewiele zabrakło by pokonał bramkar

Świt tym samym nie przegrał od 7. spotkań z rzędu, a kolejny mecz - ostatni w tym sezonie przy Sportowej 66 odbędzie się w piątek, 9 czerwca o godzinie 19.00 z Pelikanem Łowicz. Wobec tego serdecznie zapraszamy kibiców, aby pożegnać piłkarzy po ciężkim sezonie 2016/17, a mecz z Pelikanem będzie świetną do tego okazją.

Świt: 1. Mateusz Prus, 16. Krzysztof Napora, 3. Sebastian Cuch, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Steć, 13. Mateusz Dara (76' 2. Konrad Karaszewski), 10. Marcin Kozłowski (78' 8. Mateusz Argasiński), 24. Dawid Jabłoński, 20. Adrian Gapczyński (68' 4. Krystian Pomorski), 15. Kamil Wolski, 33. Piotr Basiuk (85' 11. Konrad Perzyna)
Sokół Al. Łódzki: 12. Michał Brudnicki, 6. Mariusz Zasada, 28. Mateusz Stępień, 14. Michał Wrzesiński, 5. Damian Bierżyński, 21. Sebastian Kobiera, 19. Łukasz Marciniak, 27. Michał Michałek, 11. Łukasz Chojecki, 18. Przemysław Woźniczak, 3. Damian Pawlak