PP: Pierwszy krok w stronę Pucharu

W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim Świt pokonał Mazovię Mińsk Mazowiecki 4:2. Bramki dla Świtu strzelali dwukrotnie Rafał Maciejewski, Piotr Basiuk i Kamil Wolski.

Od początku meczu nie było widać różnicy klas jakie dzili oba zespoły. Zawodnicy gospodarzy wyszli pewni siebie bez respektu do Biało-Zielonych. Z minuty na minutę nowodworzanie zdobywali teren i w 18. minucie wyszli na prowadzenie po indywidualnej akcji Rafała Maciejewskiego. Gospodarze wyrównali w 30. minucie. Wydawało się, że gospodarze złapali wiatr w żagle, jednak to Świt schodził na przerwę z prowadzeniem. W 38. minucie Piotr Basiuk zdobył bramkę niemal identyczną jak Maciejewski, ścinając do środka i strzałem przy bliższym słupku pokonał Matrackiego.

Po zmianie stron Świt od początku był stroną dominującą i dążył do podwyższenia rezultatu. Tak też się stało i w 56. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Rafał Maciejewski. Gospodarze odpowiedzieli 10 minut później trafieniem na 3:2. Świt jednak nie zamierzał poprzestawać na 3 trafieniach i walczył o kolejne gole. Efektem tego było trafienie Kamila Wolskiego z 73. minuty. W końcówce Biało-Zieloni stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, jednak żadna nie zakończyła się bramkom.

Kolejnym przeciwnikiem Świtu w Pucharze Polski będzie MKS Piaseczno. Spotkanie to obligatoryjnie zaplanowano na środę 26 kwietnia o godzinie 17:00.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:4 (1:2)

Bramki dla Świtu: 18’,56’ Rafał Maciejewski, 38’ Piotr Basiuk, 73’ Kamil Wolski

Mazovia: 23. Mateusz Matracki - 4. Alan Grabek, 14. Jarosław Krajewski, 15. Sebastian Kaczyński, 16. Jewgen Romanow, 17. Łukasz Puciłowski, 18. Dawid Matak, 19. Michał Bondara, 21. Daniel Smuga, 22. Rafał Słowik, 77. Daniel Żurawski
Grali także: 9. Piotr Sobotka, 5. Marcin Kacprowicz, 10.Piotr Parobczyk

Świt: 1. Mateusz Prus - 11. Konrad Perzyna, 3. Sebastian Cuch, 25. Kamil Dankowski, 7. Mateusz Pietroń - 37. Rafał Maciejewski (55’ 19. Bartłomiej Stryjek), 13. Mateusz Argasiński, 10. Marcin Kozłowski (63’ 4. Mateusz Dara), 9. Piotr Basiuk (68’ 15. Kamil Wolski) - 17. Michał Drewnowski, 27. Mariusz Gabrych (63’ 20. Dawid Rybak)