Puchar Polski MZPN: Pierwsi ćwierćfinaliści już znani!

Za nami pierwsze spotkania I rundy Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckim. Nie zabrakło niespodzianek. W środę o 16.30 ostatni mecz, w którym Świt zmierzy się na wyjeździe z czwartoligową Mazovią Mińsk.

Sparta Jazgarzew pewnie pokonała w Pionkach Proch 3:0 i niemal już tradycyjnie przeszła do kolejnej rundy. Niespodzianką bez dwóch zdań jest porażka Huraganu Wołomin w Pszysusze z tamtejszym Oskarem. Ligowy rywal Świtu przegrał ze spadkowiczem z III ligi 0:1 po golu z 53. minuty.

Ursus Warszawa długo męczył się z MKS-em Przasnysz. Dopiero w 80. minucie Mateusz Muszyński przesądzić o awansie "Traktorków" do ćwierćfinału.

W pojedynku IV ligowców lepsza okazała się Wkra Żuromin, która pokonała 2:1 Hutnik Warszawa. Do kolejnej rundy awansował za to inny zespół z Warszawy - Grom, który pokonał w meczu wyjazdowym 3:0 Naprzód Skórzec.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Unii Czerni z MKS-em Piaseczno. Również tutaj goście wygrali 3:0, strzelając 2 gola w samej końcówce.

W meczu Mazur Gostynin - Legia II Warszawa była potrzebna dorgywka. Mimo, że stołeczni wyszli na prowadzenie po golu Grzegorza Aftyki, to gospodarze w 57. minucie za sprawą Bartłomieja Dębickiego wyrównali. Legia II Warszawa deydującą bramkę strzeliła w 98. minucie. Jej autorek okazał się Eryk Rakowski.

Ostatni mecz, który zakończy 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski odbędzie się w środę. Świt na wyjeździe o godzinie 16.30 zmierzy się z Mazovią Mińsk. Tradycyjnie zapraszamy do śledzenie w tym czasie naszego Facebooka i Snapchata!

Wyniki 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski MZPN:

Proch Pionki - Sparta Jazgarzew 18 kwietnia 0:3
Oskar Przysucha - Huragan Wołomin 18 kwietnia 1:0
Mazovia II Mińsk Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 19 kwietnia 16.30
MKS Przasnysz - Ursus Warszawa 18 kwietnia 0:1
Naprzód Skórzec - Grom Warszawa 18 kwietnia 0:3
Mazur Gostynin - Legia II Warszawa 18 kwietnia 1:2 pd.
Wkra Żuromin - Hutnik Warszawa 18 kwietnia 2:1
Unia Czermno - MKS Piaseczno 18 kwietnia 0:3